رئیس کمیسیون زیر بنایی شورای شهر قم:
رئیس کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم از اتمام حفاری مکانیزه خط A مترو قم خبر داد.
کد خبر: ۳۵۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴ 12 January 2017
به گزارش تابناک قم، مصطفی سعادت طلب با اشاره به اتمام حفاری مکانیزه خط A مترو قم اظهار داشت: حفاری قسمت مکانیزه تونل متروی خط A به اتمام رسیده و دستگاه TBM در چند روز گذشته از تونل خارج‌شده است.

وی بابیان اینکه دستگاه TBM نیاز به ریکاوری و بازطراحی دارد افزود: با توجه به اقداماتی که برای خط B قطار شهری قم انجام‌شده است، دستگاه TBM نیاز به بازطراحی دارد تا دوباره بتواند حفاری خط B مترو قم را آغاز کند.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: با توجه به خروج دستگاه حفاری فعلاً در حال ساخت ایستگاه‌های خط اول مترو هستیم و امیدواریم در شورای شهر آینده قم شاهد راه‌اندازی و بهره‌برداری از خط اول قطار شهری قم باشیم.

وی با تأکید بر اینکه قرار است فاز اول خط A مترو قم تا پایان سال 97 به بهره‌برداری برسد، ابراز کرد: با سرعتی که در حال حاضر در حفاری، ساخت ایستگاه‌ها ، جذب سرمایه‌ها و... در کنار جدیت مدیریت شهری وجود دارد، می‌توان بهره‌برداری کامل از خط A مترو را در پایان سال 99 متصور بود.

سعادت طلب خاطرنشان کرد: در شورای شهر آینده قم می‌توان علاوه بر تکمیل کامل خط A مترو، شاهد باشیم خط B هم در مرحله تحویل تونل، تعیین تکلیف ایستگاه‌ها قرار داشته باشد.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار