مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم:
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم طرح پذيرش كارآموز و كارورز در واحدهاي صنعتي را فرصتي مناسب براي توليد كنندگان برای پذيرش نيروهاي فني عنوان كرد.
کد خبر: ۴۵۷۲۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۳ 11 July 2017
به گزارش تابناک قم به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم امیر طیبی‌نژاد با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان اظهار کرد: یکی از راه‌های از بین بردن بیکاری و کمک به افزایش بهره وری در واحدهای صنعتی استفاده از نیروهای تحصیل کرده در بخش‌های فنی و یا آموزش نیروهای شاغل در بخش صنعت است.

وی به برنامه‌های راهبردی دولت و سازمان صنایع کوچک در راستای مهارت آموزی جوانان و اشتغالزایی در مسیرتحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: با همین دیدگاه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با مشارکت دستگاه‌های فعال در حوزه صنعت و اشتغال و با هدف شناسایی نیازهای کسب و کارها و ظرفیت‌های آموزشی بخش خصوصی در استان قم عملیاتی می‌شود.

مدیرعامل شرک شهرک‌های صنعتی قم اجرای این طرح در تابستان را فرصتی مهم و ارزشمند برای جوانان در ایام اوقات فراغت و از سوی دیگر فرصتی برای شناسایی افراد با استعداد و خلاق توسط واحدهای صنعتی از بین جوانان استان برشمرد و تصریح کرد: با اجرای طرح مهارت اموزی در محیط کار واقعی تجارب ارزشمندی در اختیار گروه‌های مختلف جامعه قرار می‌گیرد.

وی در نظر گرفتن مشوق برای واحدهای صنعتی استفاده کننده از جوانان متقاضی این طرح را مد نظر قرار داد و گفت: براساس این طرح جوانان در سنین 15 تا 22سال با اعلام درخواست کارآموزی به سازمان فنی و حرفه‌ای استان براساس نیاز واحدهای صنعتی برای طی دوره مهارت ورزی در این واحدها جذب می‌شوند.

طیبی نژاد اضافه کرد: کارآموزان طی دوره مهارت ورزی از پوشش بیمه مسئولیت بدنی برخوردار هستند و در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون توسط سازمان فنی و حرفه‌ای، گواهینامه معتبر دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم ضمن دعوت از واحدهای صنایع کوچک و متوسط استان و همچنین واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی برای پذیرش کارآموز یادآور شد: واحدهای متقاضی می‌توانند با مراجعه به معاونت صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی قم نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی افزود: در این طرح واحدهای صنعتی فرصتی بسیار مناسب برای جذب نیروهای مهارت دیده و متخصص مطابق نیازهای تولیدی خواهند داشت و در صورت جذب کارآموزان پس از دوره کارآموزی دولت حق بیمه و همچنین بیمه مسؤولیت بدنی افراد جذب شده را پرداخت خواهد کرد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار