آیت الله صافی گلپایگانی:
آيت الله لطف الله صافی گلپايگانی از مراجع عظام تقلید، با بیان اینکه پليس نباید نسبت به وظايف قانونی کوتاه بیاید گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر، کار و اصلاً در مسير وظایف شماست که همان امر به معروف، نهی از منکر ، هدايت بندگان خداوند و مبارزه با فساد است.
کد خبر: ۴۵۷۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹ 11 July 2017
به گزارش تابناک قم، فرمانده انتظامی قم با آيت الله صافی گلپايگانی دیدار و گفت وگو کرد در این دیدار معظم له با بيان اينکه هر چه قدرت نيروی انتظامی زيادتر باشد، آن قدرت دين است، اظهارداشت: پليس بايد حجاب و همه مسائل را زير نظر داشته باشد، مردم و اهل علم و علما نیز متوجه این امر هستند.

اين مرجع معظم تقليد خطاب به فرمانده انتظامی قم گفت: شغل پليس بسيار با عظمت و ثواب و اجر کارتان بسيار زياد است و بايد شکرگزار باشيد که اين توفيقات برای شما فراهم شده است.

آيت الله العظمی صافی گلپايگانی با تاکيد بر اينکه پليس نبايد نسبت به وظايف قانونی خود کوتاه بيايد، گفت: نيروهايی که مسئول هستند بايستی توجه شان زياد تر باشد، مسئله امر به معروف و نهی از منکر، کار و اصلاً در مسير وظایف شماست که همان امر به معروف، نهی از منکر ، هدايت بندگان خداوند و مبارزه با فساد است.

وی افزود: مبارزه با افرادی که مقاصد سوء دارند همه اش ثواب است و ما خيلی تشکر مي کنيم، اين نقش را که براي شما فراهم شده است،  غنيمت بدانيد. بنده بايد از شما و همکاران شما تشکر ینم و براي شان دعا مي کنم، خداوند نگه دارشان باشد، برای اينکه بتوانند شأن اين شهر و اين مملکت اسلامی را حفظ کنند.

سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم نيز در ابتدای اين ديدار در سخناني با بيان اينکه اگر امنيت قم که مرکز ثقل شيعه است به خوبی تامين شود همه خوشحال خواهند بود و اگر خدای نکرده امنيت آن تهديد شود همه ناراحت می شوند، افزود: به همين دلیل دشمنان نظر خاصی نسبت به قم دارند.

وی گفت: در مدت گذشته علي رغم تهديدات رسمی و غير رسمی، پليس قم با همکاری ساير نيروهای امنيتی توانسته است امنيت قابل قبولی را در سطح استان فراهم کند و در اين مدت حتی شايعه ناامنی منتشر نشد.

سردار مجتبايی ادامه داد: البته ما اين را لطف خداوند ، انفاس قدسي حضرت معصومه (س) و دعای مراجع معظم تقليد بويژه حضرتعالی مي دانيم.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه کار پليس کار بسيار سختی است، تصریح کرد: فضاهای اجتماعی مختلف و تغييرات و دگرگونی های زیادی در اجتماع به وجود آمده است؛ سن مجرمان و شیوه و شگرد آنها تفاوت پيدا کرده و جرايم پيچيده شده ولي بحمدالله پلیس با ارتقاء معلومات و دانش شغلی و همينطور تقويت بنيه های ديني در مجموعه و به کارگيري ابزارهای مورد نياز توانسته است از وظيفه و رسالتی که قانون گذار به عهده او گذاشته به خوبی دفاع کند.

وی تاکید کرد: پليس به دنبال افزايش قدرت اجتماعی از طريق ارتباط با مساجد و مراکز علمی و با سطوح مختلف مردم است و اکنون ديگر مردم پليس را از خودشان و در کنار خودشان می دانند و او را در مقابل خودشان نمی دانند و اين برای ما خيلي مهم است.

سردار مجتبايي گفت:امروز بين پليس و ساير ادارات، منشور تعاملي برقرار شده تا از امکانات و توانمندی ساير ادارات استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه، امنيت يک موضوع فراگير است و همه بايد در تامین آن کمک کنند، گفت: از مسائل مهمی که در همایش "سهم من در امنيت" مطرح شد، نقش بخش های عمرانی، فرهنگی و حتی مراکز دینی در تامین امنیت بود و باید این بخش ها به کمک امنیت بیایند لذا دبيرخانه دائمی نيز برای پيگيری اين موضوع تشکيل شده است.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: پيام حضرتعالي در اين همايش نقش بسيار زيادی داشت به طوری که در ادارات يک حس و حرکت جديدی ايجاد شد.

وی افزود: مشکلی که ما با آن روبه رو هستيم فضاهای مجازی و اينترنت است فضاهای اجتماعی متاسفانه هر روز يک موضوع و داستان جديد را وارد می کنند و به نظر می رسد که هويت دينی و همبستگی ملی ما و همچنین ارزش ها و هنجارهای ارزشی و اخلاق ما تهديد مي شود.

مجتبايی ادامه داد: پليس به خوبی در اين فضا اقدام مي کند هم در جرايم مشهود و هم غير مشهود و همچنین در حريم خصوصی و عمومي قانون دارد و بر اساس قانون عمل می کند، اخيراً بحث های فضاهای خصوصي را مطرح می کنند اما پليس وظيفه دارد براساس قانون عمل کند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود:قانون مشخص کرده است که پليس در فضاهای خصوصی چگونه عمل کند، انتظار همين است که مراجع معظم تقليد از نيروی انتظامی براي انجام مسئوليت سنگين اش پشتيبانی کنند که بحمدالله اين اتفاق افتاده و ما صميمانه قدرشناسی می کنيم.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار