مدیرکل جغرافیایی و مکانی شرکت ملی پست ایران مطرح کرد
مدیرکل جغرافیایی و مکانی شرکت ملی پست ایران گفت: معابر بی‌نام و ساختمان‌های بدون پلاک قم هرچه سریع‌تر برای صدور آدرس استاندارد تعیین تکلیف شود.
کد خبر: ۴۶۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶ 17 July 2017
به گزارش تابناک قم، کاظم میرزایی در جلسه کارگروه GNAFکه در دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم برگزار شد عنوان کرد: استان قم از لحاظ همکاری سازمان‌های مختلف در ساخت ژئو کدهای پستی بر روی تصاویر ماهواره ای، جزء استان‌های برتر کشور است.

وی تاکید کرد: درسال 95 شهرهای قم، اصفهان، قزوین، مشهد، تهران و بوشهر را در دستور کار خود قرار دادیم اما بوشهر به دلیل نداشتن نقشه سال گذشته از برنامه خارج شد.

مدیرکل جغرافیایی و مکانی شرکت ملی پست ایران افزود: ما در فاز دوم پروژه ژئو کد، 76 شهر و هزار روستا را در سال 96 در نظر گرفتیم. این پروِژه در سامانه پایش پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ثبت شده است.

وی تصریح کرد: هدف ما از ایجاد سامانه سینا، ارائه سرویس استاندارد برای نشان دادن آدرس و محل دقیق افراد و به منظور جلوگیری از مقدم شناختن معابر فرعی بر خیابان‌های اصلی است.

میرزایی خاطرنشان کرد: در نشانه استاندارد بحث سه بخشی شدن آدرس‌ها را در نظر گرفتیم که در نهایت، محله یا پلاک را به عنوان آدرس استاندارد تولید و آدرس را بر مبنای دیتا بیس بر روی سامانه قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه معابر بی‌نام و ساختمان‌های بدون پلاک در شهرها از اهمیت ویژه‌ای در این طرح برخوردار هستند گفت: برای صدور آدرس استاندارد باید این موارد تعیین تکلیف شوند.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار