امام جمعه قم:
دولت جدید باید دستورات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهور را الگوی فعالیت خود قرار دهد.امیدواریم کابینه‌ای توانمند و کاردان انتخاب شده و به وضع کشور رسیدگی شود چرا که در شرایط کنونی مردم نسبت به مشکلات اقتصاد و اشتغال نگران هستند.
کد خبر: ۴۷۲۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰ 04 August 2017
به گزارش تابناک قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا(ع) اظهار کرد: گره گشایی و مشکل گشایی از مسائلی است که باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد و گره گشایی از کار مومنان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی دارای عنوان جمهوری اسلامی است. در این نظام کسی که به عنوان رئیس جمهور مسوولیت را عهده دار می‌شود با حضور مردم در پای صندوق‌های رای مقبولیت پیدا می‌کند ولی بر اساس قانون اساسی حکم رئیس جمهور باید توسط رهبری امضا و تنفیذ شود و اینگونه رئیس جمهور برای تصدی این مسؤولیت مشروعیت پیدا می‌کند.

امام جمعه قم بیان کرد: این مراسم با حضور سران کشور برگزار شد و رهبری در این مراسم تاکید کردند که رای ملت و تنفیذ آن موکول به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب مردم در مدیریت کشور نقشی نداشتند و تماشاچی بودند افزود: مردم بعد از انقلاب در انتخابات‌های مختلف شرکت کرده و خودشان در میدان حضور دارند و انتخابات با اراده و خواست مردم صورت می‌گیرد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به سه جهت گیری جدی که رهبری فرمودند باید از سوی رئیس جمهور مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: پرداختن به مشکلات و معیشت مردم از مسائل مهمی است که باید از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد. گره گشایی از کار مردم در جای جای سخنان رهبری به چشم می‌خورد.

وی تعامل گسترده با دنیا را از دیگر نکات مورد تاکید رهبری عنوان کرد و یادآور شد: همچنین رهبری تاکید کردند که باید در مقابل هر سلطه طلبی با قامتی استوار در برابر آنها ایستادگی کنیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: کسی که مسوولیت اداره کشور را عهده دار می‌شود نباید در برابر توطئه‌ها تسلیم شده و باید با اقتدار در برابر قدرت‌های زورگو ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه رهبری توصیه کردند که این مسوولیت امانت الهی است اضافه کرد: رهبری فرمودند وقت ما کم است و کار فراوان و باید اولویت بندی نسبت به انجام امور صورت گیرد و این سخنان سفارشات مدیریتی و کلیدی از سوی رهبری بود.

حسینی بوشهری ریشه کن کردن فقر و فساد را از دیگر توصیه‌های رهبری عنوان کرد و یادآور شد: رهبری فرمودند که باید بر اساس برنامه حرکت شده و تصمیمات لحظه‌ای نتخاذ نشود.

وی اتحاد ملت و پرهیز از ایجاد دو دستگی را از دیگر نکات مورد تاکید رهبری دانست و اضافه کرد: نباید در برابر انتقادات برآشفته شده و باید انتقادات را شنید.

امام جمعه قم تاکید کرد: امیدواریم کابینه‌ای توانمند و کاردان انتخاب شده و به وضع کشور رسیدگی شود چرا که در شرایط کنونی مردم نسبت به مشکلات اقتصاد و اشتغال نگران هستند.

وی همچنین با بیان اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود، برکت از آن می‌رود، گفت: فراموش شدن این دو فریضه الهی باعث تسلط نااهلان بر جامعه اسلامی می‌شود و عواقب آن شامل همه افراد می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: جامعه‌ای که دچار رکود و سستی شده همواره ورد طمع دشمنان است و یکی از راه‌های مقابله با آن و جلوگیری از ظمع دشمنان، گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن ایام حج و اعزام زائران به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: امیدواریم امسال مراسم حج همراه با امنیت و آرامش برگزار شود.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین با اشاره به سالروز نهضت مشروطه گفت: رهبر معظم انقلاب علت شکست مشروطه را دوری از علما و روحانیت و همچنین بی‌تجربگی برخی افراد دانستند که باید این موضوع درس عبرتی برای همه ما باشد.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار