با دستور دادستان قم
استفاده از دخانیات و قلیان در قهوه خانه و سفره خانه‌ها، رستوران و کافی شاپ‌ها، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، بوستان‌ها و پارک‌ها و همه اماکن عمومی دیگر در قم ممنوع شد. در سالهای گذشته مصرف قلیان در قهوه خانه ها چندین بار با ممنوعیت روبرو شده است اما هر بار پس از مدتی این ممنوعیت لغو گردیده است.
کد خبر: ۵۰۳۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹ 05 October 2017
به گزارش تابناک قم، دادستان قم ضمن اشاره به ضررهای بیشمار مصرف دخانیات به ویژه قلیان اظهار داشت: به استناد ماده 7 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب 1385 و بند 8 ماده 1 آیینامه اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب  1386 که اماکن عمومی را تعریف نموده هر نوع تبلیغ و تشویق مستقیم یا غیر مستقیم و یا تحریک افراد به استعمال دخانیات اکیداً ممنوع است

وی افزود: جهت هشدار و اطلاع هرچه بیشتر مردم طی چند روز اینده در تمامی پارک ها و بوستان ها و فضای های عمومی مختلف سطح شهر تابلوهای هشداردهنده ای مبنی بر ممنوعیت استعمال قلیان در معرض دید عموم نصب خواهد شد .

کاهه خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده عرضه و مصرف قلیان در اماکن صنفی ضمن جمع آوری آنها با واحد و اشخاص متخلف برخورد قانونی و آن محل پلمپ خواهد گردید.

در سالهای گذشته مصرف قلیان در قهوه خانه ها چندین بار با ممنوعیت روبرو شده است اما هر بار پس از مدتی این ممنوعیت لغو گردیده است. 

حال باید دید ممنوعیت فعلی با توجه به مضرات قلیان مستمر خواهد بود یا اینکه مانند دفعات  گذشته پس از مدتی مصرف قلیان به حالت گذشته باز می‌گردد.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار