دکتر محسن رضایی در قم؛
دستیابی به اقتدار ایران که بخش مهمي از آن حاصل دانش و تجربه دفاعی ماست و ما را به فناوری دفاعی رسانده، آن دستاورد بزرگ است. بدر، جیش الوطنی و حشد الشعبی از فناوری دفاع مقدس پدیدار شده است. با اين حال عده ای نمی خواهند این دستاورد معرفي و به کار گرفته شود.
کد خبر: ۵۱۱۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸ 20 October 2017
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقه ای صاحب الزمان (عج) نیروی زمینی سپاه گفت: اکنون ما امیدوار و مستحکم هستیم و دشمن ما عصبانی و ناامید است.
 
به گزارش تابناک قم، صبح پنجشنبه دکتر محسن رضایی، در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم با قدردانی از برگزار کنندگان یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقه ای صاحب الزمان (عج) نیروی زمینی سپاه در استان های قم، مرکزی، قزوین و سمنان گفت: رزمندگان واحد اطلاعات از مؤثرترین نيروهاي  دفاع مقدس بودند و تشریح نقش و فعالیت های آنان برای نیروهای مسلح و نسل های آینده سودمند است. توصیه من این است که با رزمندگانی که يادگاران ارزشمند آن واحدند، از طریق نیروی زمینی ارتباط گرفته شده و از تجربیات و خاطرات آنها استفاده شود.
 
وی افزود: جنگ در ابعادي به وسعت اداره یک کشور و مدیریت یک انقلاب عظیم جریان داشت. اگر دقت کنیم، در جنگ همه عناصری که کشور را اداره می کنند، می بینیم؛ با این تفاوت که در جنگ هیچ چیز از قبل آماده نبود. اطلاعات نیروی زمینی سپاه کار خود را از صفر آغاز کرد و به یک سازمان بزرگ اطلاعاتی تبدیل شد. در تمام دنیا هیچ کشوری بدون داشتن سازمان اطلاعاتی نمی تواند قدمي در جهت حفظ امنیت خود بردارد. البته واحدهای دیگر سپاه هم کار خود را از صفر و آن هم توسط جوانان و نوجوانان کم سن و سالي مثل سردار محمد باقری ١٦ساله و سردار قاسم سلیمانی ١٩ ساله آغاز كردند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به اعضای هسته مرکزی اطلاعات سپاه گفت: سرآمد این عزیزان، شهید حسن باقری بود که اطلاعات نیروی زمینی سپاه را راه اندازی کرد و در همه عملیات ها، از اولین طراحان و تصمیم گیران بود. در هر عملیات، واحد اطلاعات، پیشگام عملیات بود. این عزیزان از میدان های مین عبور می کردند، وارد خط مقدم دشمن می شدند و اطلاعات دشمن را جمع آوري مي كردند. تعداد سنگرها، ارتفاع خاکریزها و تا دو کیلومتر پشت خاكريز را شناسایی می کردند.
 
وی ادامه داد: در عملیات ها، نیروهای اطلاعاتی ما گاه تا سه خط از دشمن پیش می رفتند، اطلاعات می آوردند و برآوردهای خود را هم برای تصمیم گیری فرماندهان ارائه می کردند. گاه از لشکر دشمن اسیر می گرفتند و از اسرای لشکر دشمن، اطلاعاتي بسیار مؤثر و تعیین کننده کسب می کردند. گاهي هم اسم فرماندهان دشمن را که مرتبا تعویض می شد، از این برادران می خواستیم و می توانستیم از تغییر فرماندهی لشکرهای دشمن، سیستم فرماندهی صدام را کشف و تحليل كنيم. بنابراين، نقش واحد اطلاعات عملیات همواره بسیار تعیین کننده بود و شهدای این واحد، خدمات بي بديل و قهرمانانه اي انجام داده اند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام تصریح کرد: این كه ما دشمن را شکست دادیم و سرزمین هامان را آزاد کردیم، کار بزرگی بود؛ اما کار بزرگتری هم انجام شد که عده ای نمی خواهند اين كار كه حتي بزرگتر از آزادسازی خرمشهر بود، برجسته شود. شما آثار این دستاورد را در موشک سازی، در صحنه سوریه و در اقتدار مردم ایران می بینید. دستیابی به اقتدار ایران که بخش مهمي از آن حاصل دانش و تجربه دفاعی ماست و ما را به فناوری دفاعی رسانده، آن دستاورد بزرگ است. بدر، جیش الوطنی و حشد الشعبی از فناوری دفاع مقدس پدیدار شده است. با اين حال عده ای نمی خواهند این دستاورد معرفي و به کار گرفته شود.

دکتر محسن رضایی با اشاره به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا گفت: سخنرانی اخیر رئیس جمهور ابله آمریکا و سندی كه کاخ سفید همزمان با آن سخنرانی منتشر کرد، نشان دهنده عصبانیت و يأس عميق آمریکایی هاست. شهید بهشتی فرمودند که اي آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانت بمیر. آمریکا از نفوذ ایران در منطقه عصبانی است، چون اين نفوذ، متحدان آمریکا، یعنی اسرائیل و عربستان را در تنگنا قرار داده است. اين نفوذ، اقتدار و مجموعه دستاوردهاي دفاعي ما از همان خاکریزهایی به دست آمده که بچه های اطلاعات عملیات فتح می کردند.

وی با بيان اين كه تا كنون همه زمامداران امريكا خليج فارس را به همين نام مي خوانده و هيچ يك تا به حال از عبارت مجعول خلیج عربی استفاده نکرده بود، ادامه داد: حتي بر سنگ قبرهای سربازان آنها هم نام خلیج فارس حک شده، اما امروز چون مأیوس و عصبانی هستند، عبارت مجعول را به كار مي برند.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) یادآور شد: آقای ترامپ می گوید اوباما نباید فقط مسأله هسته ای بلكه باید سایر جنبه هاي اقتدار ایران را هم می دید و من می خواهم متحدانم را در منطقه بسیج و توطئه جدیدی را علیه ایران سازماندهي كنم. مقام معظم رهبری گفتند به این ابله نگاه نکنید و کسانی که او را جلو انداخته اند، در نظر بگیرید. تهدید را نه تنها خنثی، بلکه باید به فرصت تبدیل و از این فرصت استفاده کرد تا بتوانيم اقتصاد و ارزش های انقلاب را تقویت کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آقای ترامپ، فرد ابله و ندانم كاري است که، اورا جلو انداخته اند تا اقداماتی علیه ملت ما انجام دهند. برنامه ریزانی پشت سر او قراردارند که او را مثل يك عروسك سخنگو کوک می کنند. ما باید به خود و توانمندي هاي دروني خود تكيه و در تمام زمینه ها به اوامر رهبر معظم انقلاب و سیاست های کلی ابلاغی ايشان تأسي کنیم. همه موضوعات در کشور، داراي سیاست است كه باید آن ها را عملی کرد تا کشور مطابق نقشه راه خود به پیش رود.

وی فضای جهانی را به نفع ايران توصيف كرد و افزود: هزینه بالایی برای برجام پرداختیم که موجب اثبات حقانیت ما شد و همه دنيا تقصیر را متوجه آمریکایی ها مي دانند، زيرا دنیا می بیند که ايران در صف اول مبارزه با تروریسم، پیشتاز و به تعهدات خود پایبند است و این آمریکاست که به توافقات و تعهدات پایبند نیست.
 
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) اضافه کرد: در کشور نیز فضا برای پیشرفت کشور ما خوب است و بر خلاف آنچه برخي تبلیغ می کردند که مشکل اصلی ایران، عدم ارتباط با آمریکاست، امروز روشن شد كه چنین چیزی نیست و ایران پس از توافق وبرجام، بهشت نشد. امروز بزرگترین مانع بر سر راه پیشرفت ما، وجود تردید در میان تصمیم گیران خرد و کلان در اقتصاد وبرنامه ریزی کشور است.
 
وی عنوان کرد: خوشبختانه ما رهبري فرزانه داریم که ظرفیت سیاسی، معنوی و تجربی بی بدیلی را در اختیار ما قرار داده اند و ملت ما می تواند با تكيه بر اين ظرفيت عظيم شگفتی ساز شود. امروز ما امیدوار و مستحکميم و دشمن  ناامید و عصبانی است. نباید بهراسیم. ترامپ غلط کرد که ما را تهدید کرده و ملت ما چنان سیلی محكمي به گوش او خواهند نواخت که گذشتگان او هم نخورده باشند.

دکتر محسن رضایی در پایان اظهار امیدواری کرد، خانواده های شهدا و جوانان انقلابی در گسترش انقلاب و شکوفایی اقتصاد باتبعيت از فرمان آتش به اختیار، در چهارچوب قانون و در مسیر روشنگري هاي رهبری فرزانه  انقلاب به پیش روند.


برای پیوستن به کانال رسمی تابناک قم در تلگرام میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید:

https://telegram.me/www_tabnakqom_ir

https://telegram.me/joinchat/AAAAAEBGvgGdXHQWdwFDDA

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار