شهردار قم گفت: هدف‌گذاری شهرداری کاشت ۵۰۰ هزار درخت در سال بوده که سبب می‌شود تا سرانه فضای سبز شهر سالانه ۳ متر اضافه شود.
کد خبر: ۵۴۷۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷ 04 January 2018

به گزارش تابناک قم،سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اجرای طرح نهضت آسفالت در شهر قم اظهار داشت: در سال جاری بیش از 300 هزار تن آسفالت در مناطق مختلف شهر ریخته خواهد شد که نسبت به سال‌های گذشته به‌هیچ‌وجه قابل‌ مقایسه نیست که با ادامه تا چند سال آینده مشکل آسفالت شهر قم برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت هزینه‌ای به شهرداری‌ها پرداخت نمی‌کند و شهرداری‌ها بر اساس پرداخت عوارض خدمات ارائه می‌دهند، افزود: شهر قم به‌واسطه وجود بارگاه حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، امامزادگان واجب‌التعظیم، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و غیره تا رسیدن به جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد.

شهردار قم زائرپذیری شهر قم را مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 20 میلیون زائر به قم سفر می‌کند که میانگین مدت ماندگاری آنان به‌صورت متوسط 5 ساعت بوده که باید سعی شود برای رونق کسب‌وکار و ورود سرمایه به شهر این زمان را به 72 ساعت افزایش داد.

وی به برنامه‌های شهرداری برای افزایش ماندگاری زائر در شهر قم اشاره کرد و گفت: احداث شهربازی بوستان الغدیر، احداث هتل‌های متعدد، پروژه باغ پرندگان، پارک جنگلی100هکتاری کوه خضر از طرح‌های افزایش جاذبه‌های گردشگری در قم بوده که به‌زودی آماده راه‌اندازی خواهند شد.

سقائیان نژاد با تأکید بر اهمیت توسعه فضای سبز در شهر تصریح کرد: هدف‌گذاری شهرداری کاشت 500هزار درخت در سال بوده که سبب می‌شود تا سرانه فضای سبز شهر سالانه 3 متر اضافه شود و هراندازه که در شهر قم  درخت‌کاری شود به شادابی و نشاط اجتماعی کمک می‌کند.

وی عنوان کرد: شهرداری تاکنون در 15 مسجد شهر قم امکانات ورزشی قرار داده و هدف شهرداری در این زمینه نیز افزایش سرانه‌های ورزشی به‌ویژه در مراکز مذهبی و فرهنگی کشور است که به‌زودی 8 سالن ورزشی در مناطق مختلف شهری احداث و راه‌اندازی می‌شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار