مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: با بهره‌برداری تصفیه‌خانه آب منطقه‌ای قم در سال آینده تمام سطح شهر و حتی بخشی از خارج شهر در تمامی طول سال از آب شیرین برخوردار می‌شوند.
کد خبر: ۵۵۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴ 13 January 2018

به گزارش تابناک قم، علی جان صادق پوربا اشاره به تأمین آب شیرین قم از سرشاخه‌های دز اظهار داشت: 300 کیلومتر از سرشاخه‌ها تا درب منازل لوله‌کشی شده که این اقدام با توجه به کویری بودن قم اقدام برجسته‌ای به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه میزان آب سد کوچری ظرفیت تمام شهر قم را دارد، افزود: امکان بهره‌برداری تمام شهر از آب سرشاخه‌ها وجود دارد، ولی به علت ظرفیت محدود تصفیه‌خانه تا زمان بهره‌برداری از توصیه خانه بزرگ قم مجبور به استفاده از چاه‌های سطح شهر هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم با تأکید بر اینکه مصرف آب در قم در زمان پیک 4800 لیتر بر ثانیه و حداقل 2700 لیتر بر ثانیه است، افزود: مابه‌التفاوت این میزان را باید با چاه‌های علی‌آباد و سطح شهر تأمین کنیم، که در همین شرایط هم اکثر نقاط شهر دارای آب شیرین با دی سی مناسب هستند.

وی خاطرنشان کرد: آب شهرک پردیسان، شهرک قدس، صفائیه و صفاشهر در طول سال کاملاً شیرین است، ولی در نقاط شمالی شهر مقداری از شیرینی آب به خاطر عدم وجود ظرفیت در تصفیه‌خانه در برهه‌هایی از شیرینی آب کاهش می‌یابد.

صادق پور تصریح کرد: با بهره‌برداری تصفیه‌خانه آب منطقه‌ای قم در سال آینده تمام سطح شهر و حتی بخشی از خارج شهر در تمامی طول سال از آب شیرین برخوردار می‌شوند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار