امام جمعه قم:
فتنه و درگیری‌های اخیر تهران ماهیت تروریستی داشت و افرادی به اسم دراویش ولی با رویکرد داعش به فتنه‌گری پرداختند و آسایش و امنیت مردم را سلب کردند؛ انتظار مردم از مسؤولان برخورد قاطع و سریع با فتنه‌گران است. فتنه اخیر تهران ثابت کرد که فتنه‌گران لیاقت رأفت اسلامی را ندارند.
کد خبر: ۵۷۰۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۲ 24 February 2018

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد با تاکید بر ضرورت حفظ دستاوردهای انقلاب عنوان کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی و ولایت محور بود در این راستا اندیشه ورزان و جوانان متفکر باید ابعاد انقلاب اسلامی را به خوبی برای ملت بیان کنند.

امام جمعه قم افزود: از نظر مقام معظم رهبری، نقطه کارکرد بی بدیل انقلاب اسلامی تبدیل نظام طاغوت سالار به مردم سالار است؛ یعنی در زمان طاغوت ظلم و طغیان و بی توجهی به عدل در همه ساحت های روابط ملت و دولت حاکم می باشد، در چنین نظامی اشرافیگری و چپاول بیت‌المال به مثابه حق برای باطل، سیستمی شده و در نتیجه نوکری بیگانه و ذلت و گسترش فرهنگ مصرف، ایران را به مرز سقوط نزدیک می کرد.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: در چنین شرایطی بود که امام خمینی (ره) ملت ایران را از یوق بردگی طاغوت آزاد کرد و استقلال، آزادی، امنیت،عزت و حرکت به سمت جلو با هدایت رهبری الهی و پیوند عمیق امت و ملت نهادینه شد.

وی بیان کرد: پس از انقلاب همه مقدرات کشور با هدایت رهبری الهی در اختیار مردم قرار گرفت؛ با بازخوانی چهار دهه از انقلاب بر پایه سخنان رهبری می بینیم انقلاب اسلامی امروز دارای الویت های مهمی است؛ طبق منویات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مردم آذربایجان مهم ترین الویت های انقلاب اسلامی، رفع آسیب های اجتماعی و تحقق عدالت و پیشرفت است.

وی گفت: نظام مردم سالار یعنی همه سازوکارهای نظام اسلامی ملک مردم به شمار می رود؛ مملکت به ملت تعلق دارد نه به عده ای اشرافی گر که مردم را رعیت خود بدانند.

آیت الله سعیدی افزود: یکی از جلوه های مهم در عرصه سیاسی ساخت قدرت طبق صندوق انتخابات است؛ البته همه جلوه های مردم سالاری این نیست بلکه مشارکت همه جانبه بر پایه حق در عرصه اقتصاد و فرهنگ و آبادانی کشور و تحقق عدالت و پیشرفت بر عهده مردم است.

امام جمعه قم بیان کرد: انبیا و رهبران الهی که تجلی آن در عصر غیبت ولایت فقیه است راه را برای رشد و بالندگی و مشارکت همه جانبه ملت برای مدیریت کشور فراهم می سازد؛ حضور همه جانبه ملت در صحنه از برکات انقلاب است و این حضور برطرف کننده بسیاری از آسیب‌ها از انقلاب بوده است.

وی تصریح کرد: محور دوم سخنان مقام معظم رهبری آسیب شناسی انقلاب است که اهمیت زیادی دارد، ایشان فرمودند دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت است و در ارزیابی کلان نتیجه مردم سالاری پیشرفت کشور می باشد.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: در عرصه هایی این پیشرفت چشمگیر بوده اما به گفته رهبری در تحقق عدالت ما عقب مانده هستیم و در دهه پیشرفت و عدالت همه باید در پیشرفت و عدالت موفق می شدیم.

امام جمعه قم ادامه داد: البته رهبری جور کم کاری و ندانم کاری برخی از مدیران بی کفایت و بی تدبیر را تحمل کردند و به جای مدیران ارشد کشور از خداوند و مردم عذرخواهی کردند.

وی متذکر شد: مدیران ارشدی که مقدرات کشور را به نمایندگی ملت در دست دارند باید نسبت به وظایف خود و مطالبات مردم تلاش کنند که نیاز نباشد مقام معظم رهبری به جای آنها از مردم عذرخواهی کنند، مسئولان باید مسئولیت خود را بپذیرند و برای آن تلاش کنند.

آیت الله سعیدی یادآور شد: این انصاف نیست مدیران با فرافکنی و کم کاری به جای پاسخگوئی نظام را مقصر جلوه دهند؛ اگر چه مردم این واقعیات را درک می کنند و به انقلاب اسلامی وفادار هستند و در مقاطع مختلف همانند راهپیمایی 22 بهمن وفاداری خود را ثابت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مردم ایران بین نظام انقلابی امت و امامت و بین تشکیلات دیوان سالاری تفکیک قائل می شوند و از نظامی که برآمده از حرکت خود ملت است دفاع می کنند البته انتقاد به قوا و یا سایر ارکان نظام منافاتی با ایستادگی امت پای آرمان های انقلابی و نظام ندارد.

امام جمعه قم تصریح کرد: مسئولان باید مراقب باشند و بدانند مشکلات کشور در سایه مدیریت مردمی و کارآمد حل می شود و از سوی دیگر انقلابی گری نباید خارج از نظام ولایی تفسیر شود، انقلابی گری خارج از انقلاب اسلامی نوعی انقلابی نمایی است.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: در دوران امام علی(ع) نیز همین انقلابی‌گر نماها در برابر امام علی(ع) ایستادند و خود را برتر دیدند و از امیرالمومنین خواستند در برابر حکم خدا سرفرود بیاورد.

وی بیان کرد: پس از امیرالمومنین طرفداران این فرقه‌های انحرافی در برابر اهل بیت(ع) نیز ایستادند و در زمان ما هم در قالب های مختلف امثال این گروهها و فرقه ها انحرافی را مشاهده می کنیم اما ملت ما فریب ترفندهای این انقلابی نماهای شیفته قدرت را نمی خورند.

امام جمعه قم یادآور شد: بخش مهمی از سخنان رهبری درباره توجه به الویت ها می باشد؛ توجه به پیشرفت ها و پسرفت ها و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترسیم افق های آینده، همچنین مقاومت در برابر استکبار، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد و اشرافیگری و برطرف کردن فقر و محرومیت و حل آسیب های اجتماعی و توانمند سازی طبقات آسیب پذیر، تحقق آرمان های پایه ای انقلاب یعنی عدالت در کنار پیشرفت از جمله این الویت ها می باشد.

وی بیان کرد: راه رسیدن به این الویت ها این است که ملت و عموم مسئولان با توکل به خدا و بستن چشم امید به بیگانگان و با اخلاص به دنبال شناخت تکلیف خود باشیم و به آن عمل کرده و در برابر فساد و دشمنان اسلام و ایران ایستادگی کنیم.

آیت الله سعیدی در ادامه عنوان کرد: فتنه اخیر در تهران به طرفداری از برخی فرقه‌ها ماهیتی تروریستی داشت؛ آن ها به نام دراویش و به سبک داعش به تخریب اموال عمومی و سلب امنیت پرداختند؛ مسئولان باید با این گروههای تروریستی با قاطعیت برخورد کنند.

امام جمعه قم اظهار داشت: این ها با اعمال شرارت آمیز ثابت کردند، لیاقت رافت اسلامی را ندارند، از این رو انتظار مردم این است که این آشوبگران و هر فتنه گر دیگری باید به سزای اعمال وحشیانه خود برسند.

وی تاکید کرد: فتنه گران و ورشکستگان سیاسی با وجود این امت و رهبری و نظام هیچ غلطی نمی توانند انجام دهند.

منبع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
چهل سال حرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
قاطعیت فقط در چنین مواردی !!!!!!!!!!!!!!
اختلاس و .... را بیخیال !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
لطفا با اختلاص گران و دزدان اقتصادی که همشون هم دولتی و حکومتی هستند و بدلیل وصل بودن به آقایون مسئول تونستن دزدی کنند هم همینطور برخورد کنید
و یادتون هم نره شرایط در ارتکاب جرم فرق می کنه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار