آیت‌الله جوادی آملی:
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه کشوری که مشکل مالی داشته باشد دینش در خطر است گفت: فرهنگ اقتصادی مردم باید رشد کند و سرمایه‌های خود را در بخش تولید داخلی و اشتغال سرمایه‌گذاری کنند.
کد خبر: ۵۹۰۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳ 13 April 2018

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرآن که یک کتاب جهانی است و ادعای مدیریت و اداره جهان را دارد در رابطه با اقتصاد می‌گوید که ثروت جامعه نباید مانند آنچه در حکومت‌های سوسیالیستی است در دست دولت باشد و نباید مانند آنچه در کاپیتالیسم غرب است در دست سرمایه‌داران باشد و حتی نباید خصولتی باشد، بلکه باید در دست عموم مردم باشد و هرکس بنا بر استعدادش آن را در اختیار داشته باشد.

وی با اشاره به برخی از معضلات اقتصادی کشور گفت: طبق بیان قرآن کریم، ربا و بانکداری ربوی سبب آبروبری است که ما به آن دچار هستیم، از طرف دیگر سرمایه‌های کشور با سوء مدیریت به بخش مسکن هدایت شد که نتیجه و حاصل آن تولید مسکن‌های انبوهی است که خالی افتاده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: آنکه روسری خود را بر سر چوب می‌کند با قرآن مخالف نیست، بلکه با این شرایط کشور مخالف است. پیغمبر فرمود کشوری که مشکل مالی داشته باشد دینش در خطر است، این را پیغمبری می‌فرماید که سه سال را در شعب ابیطالب گذرانده، در نتیجه این دعای حضرت برای مردم جامعه است که از خدا می‌خواهند بین مردم و نان مردم فاصله نیندازد. اگر سهل‌انگاری در بخش‌های مدیریتی و اقتصادی کشور صورت بگیرد آسیب دیدن دین مردم قطعی است.

آیت‌الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: در زمان جنگ بودجه کشور که بر اساس فروش نفت بسته می‌شود به دلیل دسیسه دشمنان دچار افت شدید شد، اما باز هم کشور اداره شد درنتیجه وقتی رابطه صحیح با خداوند برقرار باشد اداره کشور با وجود همه مشکلات بازهم مقدور است.

مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: فرهنگ اقتصادی مردم باید رشد کند و سرمایه‌های خود را در بخش تولید داخلی و اشتغال سرمایه‌گذاری کنند.

مفسر قرآن کریم با اشاره به آیات کلام‌الله مجید بیان کرد: قرآن کریم از کسی که ندار است به «فقیر» یاد می‌کند، فقیر یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است و قدرت قیام ندارد! چنین کشوری نمی‌تواند اقتصاد مقاومتی داشته باشد، بیان قرآن این است که کسی که جیبش خالی است اهل املاق و تملق خواهد بود.

وی در ادامه اشتغال‌زایی و رونق تولید داخلی مبتنی بر مدیریت عقلانی و علمی را مورد تأکید قراردادند.

آیت‌الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود مسئولان کشور را به وحدت و پرهیز از اختلاف توصیه و اظهار داشت: حضرت امیر(ع) صراحتاً می‌فرماید هیچ‌کس در امت رسول خدا(ص) نیست که به‌اندازه من مردم را به وحدت دعوت کرده باشد، من بر اساس سنت الهی می‌گویم هیچ ملتی در طول تاریخ از گذشته الی یوم القیامه با اختلاف به‌جایی نرسیده است.

وی ادامه داد: در جهنم این‌گونه است که هر کس دیگری را متهم می‌کند و آبروی او را می‌ریزد، کشور نباید این‌چنین باشد، بلکه کشور باید بهشت گونه اداره شود.

استاد برجسته سطوح عالی حوزه‌های علمیه قم گفت: طبق بیان اهل‌بیت(ع) که عِدل قرآن هستند، کشوری که شهید در آن آرمیده است طیب‌وطاهر است و کشور طیب طبق بیان قرآن محصول و میوه‌اش فراوان است، ما سرزمین طیب داریم اما نتوانستیم از این طیب بودن حاصلی ببریم که امیدواریم با تلاش و کوشش بیشتر مسئولان مشکلات برطرف گردد و کشور به جایگاه اصلی‌اش برسد.

در ابتدای این دیدار دکتر لاریجانی گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و نیز برخی تحولات منطقه ارائه کرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار