معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم خبر داد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: قرار است که نیروگاهی با ظرفیت تولید 10 مگاوات برق خورشیدی در استان تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد.
کد خبر: ۶۰۴۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲ 13 May 2018

به گزارش تابناک قم،مهرداد غضنفری با اشاره به وضعیت سرمایه گذاری برای تولید برق خورشیدی در استان اظهار کرد: یک سری محدودیت‌های قانونی در این زمینه وجود دارد، وزارت نیرو معتقد است که سرمایه گذاری برای تولید برق خورشیدی در استان قم باید به میزان کسری برق تولیدی در استان نسبت به مصرف آن باشد.

وی ادامه داد: موقعیت استان قم به گونه ای است که هم می‌تواند برق موردنیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین و هم این برق را به بقیه استان‌ها صادر کند، رویکردی در استان قم تعریف کردیم تا سرمایه گذاران به ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی در قم روی بیاورند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: جانمایی برای ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی در استان صورت گرفته است و سرمایه گذاران زیادی برای ایجاد این نیروگاه‌ها در قم اعلام آمادگی کردند، مقدمات کار برای احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی متعدد در استان فراهم شده است.

غضنفری، هدف گذاری استان قم در سال جاری را ایجاد ظرفیت برای تولید 100 مگاوات برق خورشیدی دانست و تصریح کرد: البته برای احداث نیروگاه‌های برق خورشیدی به ظرفی 500 مگاوات نیز زمین موردنیاز مشخص شده است و سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این نیروگاه‌ها دعوت کردیم.

وی ادامه داد: باید با همکاری با وزارت نیرو از محدودیت‌های مشخص شده برای استان قم در زمینه میزان تولید برق خورشیدی عبور کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: قرار است که نیروگاهی با ظرفیت تولید 10 مگاوات برق خورشیدی در استان تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مکان مشخص شده برای ایجاد نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت تولید 500 مگاوات در منطقه حوض سلطان با عرصه هزار هکتار است و این نیروگاه از لحاظ محل اجرا مشکلی ندارد، اما فرآیند احداث آن بیشتر از یک سال طول می‌کشد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار