در جلسه ستاد قرارگاه فرهنگی مساجد قم مطرح شد
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) به وجود انحراف در برخی مساجد اشاره کرد و گفت: همان‌طور که ما با تحریف مطالب و سخن‌ها روبه‌رو می‌شویم، باید بدانیم که در مساجد نیز تحریف‌هایی به وجود می‌آید.
کد خبر: ۶۰۶۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸ 16 May 2018

 

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نشست اعضای ستاد قرارگاه فرهنگی مساجد استان قم در سالن محراب حرم مطهر با اشاره به داستان حضرت یوسف(ع) در قرآن کریم اظهار کرد: خداوند با توجه به درس‌های زیادی که در این داستان وجود دارد، آن را احسن القصص معرفی می‌کند.

وی افزود: فرزندی پاک از پیامبر الهی به‌وسیله برادرانش به بیگانگان واگذار می‌شود و آن‌ها نیز این فرد را به بردگی می‌فروشند. این شخص در خانه‌ای مملو از گناه و پلیدی پا می‌گذارد که به دلیل ایمان قوی‌ که داشت، زندان را به‌تمام لذت‌های مادی و دنیایی ترجیح داد.

وی با بیان اینکه اگر انحراف ایجاد شود، یک پیامبر زاده با ایمان، به‌عنوان برده فروخته می‌شود، گفت: اگر مؤمنان کوتاهی کنند، شهوات و دنیاطلبی‌ها بر اهداف الهی غلبه می‌کند و حق‌های زیادی پایمال می‌گردد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(ع) با بیان اینکه مؤمنان در آخرالزمان نباید ناامید شوند و مسیر الهی را که در پیش‌گرفته‌اند، با قوت ادامه دهند، گفت: نباید ناملایمت‌ها و تهمت‌ها انسان‌های مؤمن را نسبت به مسیری که در آن قرارگرفته‌اند، ناامید سازد؛ ما باید بدانیم که عنایت خاص الهی در وجود مبارک امام زمان(عج) همواره به ما می‌رسد و مطمئناً این ذخیره الهی جهان را از ظلم و بی‌عدالتی پاک می‌کند.

وی افزود: امروز امکانات زیادی در اختیار ماست که می‌توانیم به‌وسیله آن‌ها اهداف نظام و انقلاب را محقق سازیم و جامعه را از رفتن به سمت فتنه‌ها ایمن‌سازیم.

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم نهضت اسلامی ما ایمن باشد، باید مساجد را تقویت کنیم و نگذاریم انحرافات در آن شکل گیرد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) به وجود انحراف در برخی مساجد اشاره کرد و گفت: همان‌طور که ما با تحریف مطالب و سخن‌ها روبه‌رو می‌شویم، باید بدانیم که در مساجد نیز تحریف‌هایی به وجود می‌آید. اینکه افراد در مساجد تنها نمازی بخوانند و بعد هرکدام به دنبال مشغله‌های دنیایی خود بروند، گرفتار انحراف شده‌اند. مساجد باید محور فعالیت‌های دینی و انقلابی باشد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار