معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خبر داد
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: در ماه مبارک رمضان به صورت روزانه 10 هزار افطاری ساده و سه هزار افطاری گرم در بین زائران حرم حضرت معصومه(س) توزیع شد.
کد خبر: ۶۱۸۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸ 14 June 2018

به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی در آیین شکرگزاری خادمان آستان مقدس حضرت معصومه(س) در شبستان نجمه خاتون در حرم کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به برنامه‌های ماه مبارک رمضان در این بارگاه مقدس اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان به صورت روزانه 10 هزار افطاری ساده و سه هزار افطاری گرم در بین زائران حرم حضرت معصومه(س) توزیع شد و توزیع این افطاری‌ها با همکاری خیرین بود.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌های ترتیل خوانی عمومی، ترتیل خوانی بانوان و ترتیل خوانی نوجوانان در حرم حضرت معصومه(س) در ماه مبارک رمضان برگزار شد و شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌ها در طول این ماه برنامه‌های قرآنی حرم کریمه اهل‌بیت(س) را پوشش دادند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: هزاران نفر از خادمان حرم حضرت معصومه(س) در طول ماه مبارک رمضان به صورت 24 ساعته به زائران خدمت رسانی کردند، همچنین در این ماه شاهد توزیع 21 هزار سحری در بین زائران حرم حضرت معصومه(س) بودیم.

فلاحی، برگزاری برنامه‌های قرآنی را جزو افتخارات نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: برنامه ترتیل خوانی عمومی در حرم حضرت معصومه(س) جزو محافل برجسته قرآنی در جهان اسلام است که برگزاری آن از دو دهه پیش آغاز شد.

وی ادامه داد: از هفت سال پیش برگزاری برنامه ترتیل خوانی نوجوانان در حرم حضرت معصومه(س) آغاز شد که در طول ماه مبارک رمضان، روزانه هزار و 500 نفر در آن شرکت کردند، همچنین طی چند سال گذشته شاهد برگزاری محافل ترتیل خوانی بانوان در شبستان نجمه خاتون در حرم حضرت معصومه(س) در ماه رمضان بودیم که روزانه 500 نفر در آن شرکت کردند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: در ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه ای برای زائران غیرایرانی و گردشگران خارجی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، همچنین در این ماه شاهد برگزاری دوره‌های کوتاه مدت امام شناسی در خصوص امام علی(ع) و امام حسن(ع) در این بارگاه مقدس بودیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی مستمری برای خادمان حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود تا شاهد ارتقاء خدمات این خادمان به زائران باشیم.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار