مدیرکل زندان‌های استان قم:
مدیرکل زندان‌های استان قم با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش حبس زدایی گفت: در سه ماه نخست سال جاری شاهد کاهش پنج درصدی تعداد زندانیان استان بودیم.
کد خبر: ۶۲۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۴ 07 July 2018

به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی تهامی با اشاره به تلاش برای حبس زدایی در قوه قضائیه اظهار کرد: این قوه رویکرد نهادینه سازی مجازات جایگزین را دنبال می‌کند و این مجازات در سال گذشته به استان‌های مختلف ابلاغ شد.

وی ادامه داد: تعداد زندانیان در استان قم نسبت به استان‌های دیگر زیاد نیست و بیشترین زندانیان را در این استان همچون گذشته به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند و پس از آن جرم شایع دیگر زندانیان استان قم، سرقت است و برخی از سارقین به دلیل اعتیاد دست می‌زنند.

مدیرکل زندان‌های استان قم افزود: عمدتا زندانیانی که از زندان خارج می‌شوند، مشکل اقتصادی دارند و مرکز مراقبت از زندانیان در استان برای حمایت پس از خروج فعال تر شده است. یک میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات به زندانیان پرداخت شده تا آن‌ها بتوانند که برای خودشان اشتغال ایجاد کنند و احتمال بازگشت شان به زندان کمتر شود.

تهامی با اشاره به کاهش تعداد زندانیان استان قم اظهار کرد: در سه ماه نخست سال جاری شاهد کاهش پنج درصدی تعداد زندانیان استان بودیم. فعالیت شورای حل اختلاف و بیمه‌ها جلوی ورود زندانیان به دلیل وقوع تصادف را به زندان‌ها می‌گیرد.

وی ادامه داد: در طول سال به صورت ثابت 30 مبلغ در زندان‌های استان قم داریم و در ماه مبارک رمضان 50 مبلغ به این زندان‌ها اعزام شدند که 10 نفر از مبلغین از سازمان اوقاف بود. در فصل تابستان هم شاهد اعزام مبلغین به زندان‌های استان خواهیم بود و برای مبلغین زندان‌های قم دوره‌های توجیهی برگزار می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان قم افزود: هیأت محبین اهل‌بیت(ع) را زندانیان در زندان‌های استان تشکیل دادند و 25 هیأت عزاداری در زندان‌های قم داریم، در هر بندی باید برنامه به صورت مستقل برگزار شود و تعداد زندانیان در هر کدام از بندها متفاوت است.

تهامی در پایان حضور مبلغان در زندانیان استان‌های قم را بدون هیچ محدودیتی دانست و خاطرنشان کرد: این مبلغان در کنار زندانیان حاضر خواهند شد و مشکلات آن‌ها را به دیگران منعکس می‌کنند.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار