معاون شهردار قم:
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه استاندارد عمر یک اتوبوس ۱۰ سال است، گفت: سن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در مرز ۸ سال قرار دارد.
کد خبر: ۶۲۹۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 11 July 2018

به گزارش تابناک قم، عباس ذاکریان با اشاره به وضعیت عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر قم، اظهار کرد: متأسفانه سن ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در حال حاضر در مرز ۸ سال قرار دارد، در حالی که استاندارد عمر یک اتوبوس ۱۰ سال است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش عمر ناوگان اتوبوسرانی و رسیدن به سن فرسودگی روند خدمات‌رسانی شهری را دچار مشکل و حجم آلایندگی‌های هوا افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: قیمت خرید اتوبوس نسبت به آخرین باری که شهرداری از دولت در سال ۸۸ با یارانه ۸۲.۵ درصدی اتوبوس خریداری کرده است بیش از ۶ برابر افزایش پیدا کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در حال حاضر شهرداری برای خرید هر دستگاه اتوبوس باید اعتباری بالغ‌بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه کند که این رقم کاملاً از توان تمام شهرداری‌ها خارج است.

وی با بیان اینکه طرحی از جانب دولت مبنی بر نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ارائه‌شده که هنوز به شهرداری‌ها ابلاغ نشده است، اظهار کرد: اگر دولت یارانه‌ای به شهرداری‌ها برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و به‌ویژه اتوبوسرانی اختصاص ندهد شهرداری به‌هیچ عنوان توان و قدرت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را ندارد، دولت از انتهای سال ۸۷ یارانه‌های سازمان اتوبوسرانی را به‌صورت کامل قطع کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲۰ دستگاه اتوبوس عمومی در سطح شهر قم مشغول خدمت‌رسانی است، گفت: از این بین ۵۰ دستگاه را اتوبوس‌های نو با ضریب استاندارد یورو ۴ و مابقی اتوبوس‌ها را نوعاً اتوبوس‌هایی با عمر و سن بالا تشکیل می‌دهد.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار