مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری قم خبر داد
مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم از بهره‌برداری از فاز اول باغ پرندگان تا اوایل سال 98 خبر داد.
کد خبر: ۶۷۵۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۸ 02 November 2018

به گزارش تابناک قم، عباس حلوائی‌زاده، با اشاره به آخرین وضعیت احداث و تکمیل باغ پرندگان در شهر قم اظهار کرد: این پروژه سال گذشته در مجموعه شهرداری تعریف شد و تکمیل معابر اصلی و فرعی، سکوها، دیوارهای حائل و پیرامونی، احداث زهکش‌ها و فنس‌کشی‌ها و احداث برکه اصلی انجام شد.

وی با بیان اینکه قرارداد دیگری برای احداث سازه‌ها و ساختمان‌های نمازخانه، تاسیسات و... منعقد شده است، گفت: به زودی پیمانکار در این پروژه فعال خواهد شد و همزمان با این پیمان نیز پیمانی برای احداث قفس‌ها منعقد شده و به صورت آزمایشی قفس‌های پرندگان شکاری و... در حال اجرا است.

مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه احداث فضای سبز، تجهیز و خرید پرندگان جدا از پیمان‌های فعلی است، گفت: تاکنون رقمی بالغ بر 10 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه قفس اصلی پروژه به صورت فضای توری به وسعت 6 هزار مترمربع طراحی ویژه‌ای دارد، گفت: سه ماه است که تیم طراحی شهرداری در حال طراحی این بخش پروژه هستند و باید مدلسازی پروژه صورت گیرد تا با توجه به جزئیات خاص آن بتوانیم اجرای مطمئنی داشته باشیم که به نظر این بخش پروژه در فاز دوم آماده شود.

حلوائی‌زاده با تاکید بر اینکه در فاز نخست بخش‌های اصلی پروژه بهره‌برداری خواهد شد، افزود: کل سطح پروژه با دیوارهای کناری 12 هکتار است و سطحی که اجرای ابنیه صورت گرفته حدود 6 هکتار است.

وی اذعان کرد: تلاش ما بر این است که تا اوایل سال آینده بهره‌برداری اولیه از پروژه انجام شود؛ در حال حاضر خاک‌ریزی و کاشت درختان در حال انجام بوده و پرندگان نیز در حال خرید است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار