فرمانده انتظامی استان قم خبر داد؛
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری ۲۷ نفر سارق در پی انهدام ۸ باند سرقت در قم خبر داد. متهمان به ۱۱۸ فقره سرقت در استان‌های قم، اصفهان و لرستان اعتراف کرده‌اند. فرمانده انتظامی شهرستان قم نیز از دستگیری ۱۱ سارق و ۱۳ معتاد در قم خبر داد.
کد خبر: ۶۸۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۲ 30 November 2018

به گزارش تابناک قم، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در ادامه سیاست‌های کلان ناجا در برخورد با جرائم بحمدالله با تلاش همکاران در پلیس آگاهی استان قم ۲۷ نفر سارق که در قالب ۸ باند سرقت در ۳ استان قم، اصفهان و لرستان فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی در ادامه با اشاره به اعتراف متهمان به ۱۱۸ فقره سرقت، اعم از داخل خودرو، خودرو، تجهیزات مخابراتی، منزل، مغازه و کیف قاپی، ارزش اموال مسروقه را برابر نظریه کارشناسان بیش از ۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: دستگاه قضائی بهترین همراهی و همکاری را در شناسایی و دستگیری سارقان با پلیس آگاهی استان داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: انشاءالله با توجه به برنامه ریزی و سیاست گذاری شورای تأمین استان، طوفان عظیمی علیه سارقان خرد که دغدغه مردم قم است انجام خواهد شد تا بتوانیم در آینده نویدها و خبرهای خوبی را به مردم در بحث پیشگیری و برخورد با سارقان داشته باشیم.

وی وجود مالخران را از علت‌های اصلی وقوع سرقت‌های خرد دانست و گفت: البته در این خصوص پلیس اداره نظارت بر اماکن فرماندهی انتظامی استان ضمن اتخاذ تدابیر ویژه، اماکنی که نسبت به خرید اموال بلاصاحب اقدام کرده‌اند را شناسایی و برخورد لازم صورت گرفته است.

سردار آقاخانی خاطرنشان کرد: خرید و فروش هر نوع وسیله‌ای باید با فاکتور و سند معتبر باشد، اما متأسفانه برخی از اماکن و مغازه‌هایی که اقلام اسقاطی خرید و فروش می‌کنند از این کار صرف نظر کرده و زمینه سرقت فراهم شده است.

دستگیری ۱۱ سارق و ۱۳ معتاد در قم

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری ۱۱ سارق و ۱۳ معتاد در قم خبر داد.

سرهنگ مراد حسین جعفریان، اظهار داشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور و استقرار نظم و امنیت در نقاط آسیب پذیر قم و مقابله با تبهکاران، مزاحمین نوامیس و اراذل و اوباش، برخورد با سارقان، جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر، طرح ارتقاء امنیت محله محور قدر ۲ در حوزه تعدادی از کلانتری و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی شهرستان قم برگزار شد.

وی هدف از برگزاری طرح مذکور را کاهش جرائم و پیشگیری از هرگونه ناهنجاری دانست و بر استمرار آن تاکید کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم در ادامه، نتایج این طرح را شامل دستگیری ۱۱ نفر سارق، ۱۳ معتاد، کشف ۴ دستگاه موتورسیکلت و ۳ دستگاه خودرو مسروقه، توقیف ۶ دستگاه خودرو و ۱۰ دستگاه موتورسیکلت و دستگیری ۳ خرده فروش مواد مخدر و کشف مقادیری مواد افیونی برشمرد.

کشف ۸۳ حلقه لاستیک مسروقه خودرو و موتورسیکلت از مخفیگاه سارق

وی همچنین گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت لاستیک خودرو و موتورسیکلت در قم، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار مأموران کلانتری ۲۵ فرماندهی انتظامی شهرستان قم قرار گرفت.

سرهنگ جعفریان افزود: در ادامه مأموران با بررسی جغرافیای جرم و انجام اقدامات پلیسی سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی با اشاره به اعتیاد متهم گفت: وی پس از انجام سرقت، توسط یک دستگاه موتورسیکلت تریل از محل متواری و در ادامه در یکی از سایت‌های خرید و فروش اقدام به فروش این لاستیک‌ها می‌کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان قم گفت: طی بازرسی صورت گرفته از محل مذکور، ۸۳ حلقه لاستیک خودرو و موتورسیکلت مسروقه و همچنین هزار عدد بورد لامپ‌های کم مصرف مسروقه کشف و ضبط شده که نهایتاً متهم پس از تشکیل پرونده و تحویل به مرجع قضائی استان با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار