رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: ۱۰ هزار نفر از هنرمندان و مردم قم در صنعت فرش دستباف مشغول فعالیت هستند.
کد خبر: ۶۸۷۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹ 05 December 2018

به گزارش تابناک قم، فرشته دست‌پاک در آیین افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف قم که در فرهنگسرای جوان برگزار شد، اظهار داشت: با برخی مشکلات در حوزه تأمین مواد اولیه موردنیاز صنعت فرش به‌ویژه فرش دستبافت مواجه هستیم که در آینده نزدیک با واردات ابریشم و پشم موردنیاز از طریق منطقه ویژه اقتصادی چابهار به کشور شاهد تأمین بخش عمده‌ای از مواد اولیه موردنیاز صنعت فرش خواهیم بود.

وی افزود: فرش دستباف ایران، از کیفیتی بی‌مثال برخوردار است که هیچ کشوری نمی‌تواند با آن رقابت کند و این طبق گفته تمام تولیدکنندگان فرش دستباف جهان حتی آمریکا است، 10 هزار نفر از مردم قم در صنعت فرش دستباف مشغول فعالیت هستند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران بابیان اینکه فرش تنها هنر ماندگار و باسابقه کشور است گفت: فرش دستباف بزرگ‌ترین و باسابقه‌ترین هنر در ایران است که به‌صورت مردمی نسل به نسل ادامه یافته و وظیفه همه مسئولان کشور رفع موانع و مشکلات این صنعت مردمی است.

دست‌پاک با تأکید بر اینکه مشکلات فرش دستباف باهمت مسئولان و فعالان صنعت فرش قابل‌حل است افزود: این کالا یکی از سه کالای مهم صادراتی و نخستین کالای صادراتی غیرنفتی است که این موضوع جایگاه صنعت فرش در کشور را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران در پایان سخنان خود تأکید کرد: رئیس‌جمهور آمریکا با تحریم کردن ایران، ملت خود را از در اختیار داشتن فرش دستباف زیبای ایرانی که بسیار مورد استقبال آن‌ها قرار گرفته، محروم کرده و این در حالی است که صادرات ما با تحریم کردن قطع نمی‌شود بلکه سعی ما بر این است بافاصله از وابستگی به صادرات نفتی و تقویت صادرات فرش دستباف که از کهن‌ترین هنر مردم ظریف نگار ایران است، بیش‌ازپیش با دیگر کشورها تعامل داشته باشیم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار