علی لاریجانی رئیس دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم اعلام کرد که برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ثبت نام نمی کند. در ماه‌های اخیر همواره این سوال مطرح بود که آیا وی برای انتخابات پیش روی کاندیدا می‌شود یا این‌که از شرکت در انتخابات کناره‌گیری می‌کند.
کد خبر: ۸۰۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۹ 01 December 2019

به گزارش تابناک قم، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه دوره چهار ساله وکیل مردم قم بوده ام و برای من افتخار بود که به این مردم خدمت کنم گفت: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای برای حضور ندارم.

علی لاریجانی در دیدار مدیران اقتصادی در قم اظهار کرد: سه دوره چهارساله وکیل مردم قم بودم و برای من افتخاری بود که بتوانم به این مردم خدمت کنم چرا که مردم قم بر گردن ملت ایران حق دارند و در مکتب تشیع و انقلاب اسلامی پیشرو هستند، اما در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای برای حضور ندارم.

علی لاریجانی کاندیدای مجلس یازدهم نمی‌شود

وی در ادامه افزود: در شرایط فعلی که فشار‌های مختلفی بر مردم تحمیل شده است قیمت‌ها باید منصفانه باشد و ما نیز تلاش می‌کنیم مشکلات را در سطح ملی و استانی در حد توان رفع کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با افزایش قیمت بنزین و حمایت‌های معیشتی به دنبال حمایت از قشر ضعیف جامعه هستیم چرا که مصرف سه دهک بالا ۲۱ برابر مصرف دهک‌های پایین جامعه است و بخشی از مردم خودرو و وسیله نقلیه شخصی ندارند به همین علت هدف از اجرای این طرح کمک به مردم بود.

وی گفت: متاسفانه در اجرا مسائلی پیش آمد که مباحثی که در فضای جامعه ایجاد شد تبعاتی به دنبال داشت.

ایجاب ضمنی لاریجانی

در ماه‌های اخیر همواره این سوال مطرح بود که آیا علی لاریجانی برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی کاندیدا می‌شود یا این‌که از شرکت در انتخابات کناره‌گیری می‌کند.

هنوز مشخص نیست که این سخن لاریجانی جدی است یا باید آن را نوعی ناز کردن سیاسی تلقی کرد و وی منتظر است تا گروه‌هایی در قم از وی دعوت کنند تا احساس تکلیف کرده و برای بار چهارم از حوزه انتخابیه قم در انتخابات مجلس شرکت کند.

یکی از تحلیل‌گران سیاسی که به رفتار علی لاریجانی و خانواده وی اشراف دارد، درباره جمله علی لاریجانی به قم نیوز گفت: این سخن که برنامه‌ای برای شرکت ندارم، نافی شرکت علی لاریجانی در انتخابات نیست و در واقع نوعی ایجاب از طرف وی به شمار می‌رود.

این تحلیل‌گر سیاسی که مایل به افشای نام خود نبود، افزود: ایجاب لاریجانی از نوع ایجاب ضمنی است و احتمالا به زودی گروه‌های از اقشار مختلف مردم و دسته‌هایی از روحانیت با بیانیه‌هایی از وی خواهند خواست تا در شرایط حساس کنونی، کشور را تنها نگذارد.

وی افزود:‌ لاریجانی هم نشان داده است که به این راحتی صندلی ریاست مجلس را حتی با قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رها نمی‌کند و سنگر به دست آمده را از دست نمی‌دهد. البته پست گرفتن چند نفر از افراد اصلی حلقه وی در خارج از مجلس، نشانه‌ای از عدم حضور لاریجانی در مجلس بعدی است اما نمی‌توان این مساله را نادیده گرفت که لاریجانی‌ها همواره برای متعجب کردن ملت، نکته‌ای را در آستین دارند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار