بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد همایش نکوداشت مرحوم آیت الله محقق داماد در محل این همایش در قم منتشر شد. آیت الله خامنه ای در این دیدار مرحوم آیت الله محقق داماد را به معنای واقعی کلمه محقق و مدقّق و از ارکان علمی حوزه علمیه قم خواندند.
کد خبر: ۸۱۰۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۳ 03 January 2020

به گزارش تابناک قم، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستادهمایش نکوداشت مرحوم آیت الله محقق داماد که در تاریخ ۲۵ آذر ۹۸ برگزار شده بود، در محل این همایش در قم منتشر شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار مرحوم آیت الله محقق داماد را به معنای واقعی کلمه محقق و مدقّق و از ارکان علمی حوزه علمیه قم خواندند و با اشاره به کسب فیض علما و فضلای بزرگ از دروس ایشان گفتند: از خصوصیات مرحوم آقای داماد، صراحت ایشان بود، همچنان که در قضیه انجمن های ایالتی و ولایتی نامه امضا، و در جلسات شرکت کرد و بعد از حادثه 15 خرداد 42 و بازداشت امام بزرگوار نیز در جلسه ای، صریح و بی ملاحظه از امام (ره) حمایت و از کسانی که ایشان را تنها گذاشتند شکایت کرد.

رهبر انقلاب اسلامی وجوه ممتاز علمی، عملی، تقوا و مردمی بودن را از دیگر ویژگی های آیت الله محقق داماد دانستند و افزودند: با رحلت ایشان قم یک ضربه علمی خورد، البته اکنون کارهای خوبی در خصوص چاپ تقریرات دروسشان انجام شده است و باز هم باید هر چه ممکن است از مباحث فقهی ایشان استخراج شود و در اختیار همه قرار بگیرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار