یکی از مراجع عظام تقلید گفت: در طرح ننگین معامله قرن از فلسطینی ها خواسته شده که به تمامی بندها پایبند باشند و در انتها تصریح شده که اگر اینها را بپذیرید، ما شما را به رسمیت می شناسیم؛ شما چکاره هستید که فلسطینی ها را به رسمیت بشناسید؟ این فلسطینی ها هستند که باید برای شما تعیین تکلیف کنند.
کد خبر: ۸۲۰۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۴ 04 February 2020

به گزارش تابناک قم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در کشورمان، با اشاره به وجوه اشتراک متعدد دو کشور ایران و افغانستان، اظهار کرد: این دو کشور به لحاظ مذهبی، دینی و زبان مشترکات بسیاری با یکدیگر دارند و باید بیش از پیش با هم نزدیک باشند.

وی با بیان این که دشمنان ما نیز مشترک هستند، تصریح کرد: با وجود چنین دشمنان مشترکی باید بیش از پیش دست به دست هم دهیم.

این مرجع تقلید در ادامه بر لزوم پیگیری حل مشکلات طلاب و دانشجویان افغانستانی مقیم در جمهوری اسلامی ایران از سوی سفیر افغانستان تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس جهان اسلام گفت: ما منادی وحدت هستیم و تاکید کرده ایم که نباید کوچک‌ترین اهانتی به مقدسات مذاهب اهل سنت بشود.

این مرجع تقلید برگزاری چندین کنگره در راستای تبیین خطر جریان های تکفیری و افشای ماهیت و عقبه این گروه ها را بسیار مؤثر دانست و گفت: در این کنگره ها علما و فرهیختگانی از کشورهای مختلف جهان حضور پیدا کردند و به تبادل نظر و هم اندیشی پرداختند.

وی تکفیری ها را خطری برای جهان بشریت دانست و گفت: تنها با مواجهه نظامی نمی توان این گروه ها را نابود کرد، به عقیده ما مبارزه فکری و فرهنگی مقدم بر مبارزه نظامی است و البته این وظیفه دولت ها است.

آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم ارتباط گسترده تر علما و اندیشمندان جهان اسلام با یکدیگر تاکید و تصریح کرد: ما هرچه دور بنشینیم دشمنان بیشتر شیطنت می کنند، اما اگر ارتباط ما جدی و عمیق باشد زمینه ای برای سوء استفاده دشمنان فراهم نخواهد شد.

وی خطاب به سفیر افغانستان تاکید کرد: آمریکایی ها اسلام را مانع نقشه ها و اهداف شوم خود می‌دانند، آنها می خواهند با تفرقه‌افکنی مسلمانان را به جان هم بیندازند؛ بنابراین هیچ گاه نمی توان به آنها اعتماد کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن طرح ننگین معامله قرن، این طرح را وحشتناک توصیف و با اشاره به بندهای مختلف آن، خاطرنشان کرد: در این طرح ننگین از فلسطینی ها خواسته شده که به تمامی بندها پایبند باشند و در انتها تصریح شده که اگر اینها را بپذیرید ما شما را به رسمیت می شناسیم؛ شما چکاره هستید که فلسطینی ها را به رسمیت بشناسید، این فلسطینی ها هستند که باید برای شما تعیین تکلیف کنند.

وی در پایان با بیان این که افغانستان از نبود صلح به شدت رنج می برد، اظهار کرد: امیدواریم بزودی با رفع اختلافات و همدلی بین گروه های مختلف، این کشور اسلامی از این نعمت بهره مند شود، ما برای برپایی صلح و موفقیت کشور و مردم مقاوم افغانستان دعا می کنیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار