قائم مقام شهردار قم گفت: شهرداری در تیرماه 94 نزدیک به 432 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی داشت جدای از پرونده‌های باز که هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته بود اما با وجود انجام پروژه‌های مختلف طی سال‌های جاری این میزان به زیر 50 میلیارد تومان رسیده است و تا پایان سال این مبلغ نیز تسویه خواهد شد.
کد خبر: ۸۲۰۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۰ 04 February 2020

به گزارش تابناک قم، ابراهیم معتمدی در نشست رسانه‌ای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری قم در ایام‌الله دهه فجر که در دفتر شهردار قم برگزار شد، با اشاره به اینکه شهرداری در دوره مدیریت دکتر سقائیان‌نژاد با وجود روبرو شدن با مشکلات مختلف روند روبه رشدی را دنبال کرده است، اظهار کرد: امروز برخلاف سال 94 که در گروه شهرداری‌های دارای مشکلات در عرصه‌های ساختاری و مالی بودیم، می‌توانیم ادعا کنیم با مدیریت جهادی متکی بر عوامل درونی و برونی و پیگیری رویکرد اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌‌های مردمی توانستیم مدلی از مدیریت شهری ارائه کنیم که از آن به‌عنوان الگو یاد می‌شود.

وی اضافه کرد: بیشتر مدیریت‌ها و سازمان‌هایی که به صورتی مرتبط با مجموعه‌های دولتی می‌باشند با مشکلات مالی و در نتیجه تاخیر در افتتاح پروژه‌ها روبرو هستند؛ شهرداری در تیرماه 94 نزدیک به 432 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی داشت جدای از پرونده‌های باز که هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته بود اما با وجود انجام پروژه‌های مختلف طی سال‌های جاری این میزان به زیر 50 میلیارد تومان رسیده است و تا پایان سال این مبلغ نیز تسویه خواهد شد.

قائم مقام شهردار قم از اجرای موفق پروژه‌های مختلف عمرانی در شهر قم یاد کرد و گفت: با زمان‌بندی و برگزاری جلسات مستمر، پروژه‌ها در زمان مورد نظر به پایان یا به مرحله مورد نظر رسیده است که در این شرایط اقتصادی، این دستاورد سختی است.

وی با بیان اینکه درحال ارائه مدلی برای مدیریت شهرها به ویژه کلانشهرها هستیم، عنوان کرد: شهرداری یک شهر اگر دچار معضلات مختلف شود، شهر در حوزه‌های مختلف زمین‌گیر خواهد شد به همین علت ارائه یک مدل مطلوب برای مدیریت شهری اقدامی بسیار با اهمیت است.

معتمدی با اشاره به اینکه عدالت و توسعه همه جانبه در برنامه جامع شهرداری قم دیده شده است، تصریح کرد: هماهنگی و همکاری موجود میان شهرداری و شورا در اجرای پروژه‌ها و خدمت‌رسانی به مردم تاثیرگذار است که اکنون در شهر قم شاهد این دستاورد و فراتر از آن شاهد تعاملات با دیگر دستگاه‌ها هستیم.

وی به حمایت نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی از شهرداری اشاره کرد و گفت: از ظرفیت‌هایی که در سطح استان بتواند به حل مشکلات مدیریت شهری کمک کند بدون توجه به مباحث سیاسی استفاده خواهیم کرد.

معتمدی با بیان اینکه مسائل و مشکلات اطراف حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) مختلف است، تصریح کرد: امیدواریم در مدت باقیمانده شورای پنجم بتوانیم همه پروژه‌های عمرانی را به مرحله مطلوبی برسانیم.

وی از افزایش دو برابری یا دو و نیم برابری بودجه سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم یاد کرد و ادامه داد: سازمان‌های مختلف در سال جاری شاهد افزایش بودجه بوده‌اند تا با وجود افزایش هزینه‌ها، بتوانند رسالت‌های خود را به‌خوبی اجرا کنند.

قائم مقام شهردار قم اخلاص و توجه رضای خدا را عوامل تاثیرگذار در اجرای پروژه‌ها دانست و گفت: امیدواریم در مجموعه مدیریت شهری بتوانیم از ظرفیت اصحاب رسانه نیز استفاده کرده و مشکلات و موانع سر راه را به شیوه مطلوب رفع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هر چند تعاملات با دستگاه‌های مختلف درحال دنبال شدن است اما هیچ مجموعه‌ای بدون دریافت پروانه اقدام به ساخت و ساز نخواهد کرد و میزان محدود طلب‌های شهرداری قم از دستگاه‌های مختلف نسبت به سال 94 به‌خوبی گویای این موضوع است.

معتمدی با اشاره به حواشی که در مورد پروژه کیوانفر مطرح است، گفت: اختلاف کارشناسی در طرح‌ها با اختلاف میان دستگاه‌ها و مسئولان متفاوت است و شهرداری با هیچ دستگاهی اختلافی ندارد و در این مورد نیز طرح انحراف ترافیکی پروژه کیوانفر درحال دنبال شدن است.

وی ادامه داد: هر چند وضعیت آسفالت شهر بسیار نامناسب است اما دیگر جا ندارد که در شهر قم بیشتر از این در حوزه آسفالت کار انجام دهیم، در برنامه 1400 برآورد داشتیم که در پنج سال نخست به سطح قابل توجهی برسیم و بر اساس پیش‌بینی که داشته‌ایم در سال 1400 آسفالت شوارع اصلی سامان‌دهی خواهد شد.

معتمدی از نقش رسانه‌ها در حوزه جریان‌سازی یاد کرد و ادامه داد: پیگیری رسانه‌ها برای استمرار توجه به زیرساخت‌ها در آینده شهر قم موجب می‌شود که این شهر بتواند به سمت افق‌های مورد نظر حرکت کند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار