امام جمعه قم گفت: در سیر زندگی شهید والا مقام سپهبد سلیمانی و خاطراتی که از ایشان و همرزمان ایشان بیان شده عنوان کردند برای این شهید والا مقام انقلاب و انقلابی گری خط قرمز بود.
کد خبر: ۸۲۰۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۰ 05 February 2020

به گزارش تابناک قم، آیت الله سید محمد سعیدی سه شنبه شب در یادواره سادات شهید استان قم که با حضور خانواده‌های معظم شهدا و هزاران نفر از عاشقان و منتظران امام زمان(عج) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه بعد از مبعوث شدن رسول اکرم(ص) گرایش مردم به دو عنوان ارزشی سیادت و شهادت افزایش پیدا کرد، اظهار کرد: پس از اسلام مردم با آشنایی با جایگاه رفیع خاندان عصمت و طهارت و همچنین برای دستیابی به مقام شهادت راه‌هایی را جستجو می‌کردند.

وی ادامه داد: برای سیادت تلاش می‌کردند از طریق وصلت با سادات گرانقدر نسلی از فاطمه زهرا(س) برای خودشان و فرزندانشان تهیه کنند و در فامیل و نسل خودشان از سادات معظم افرادی را قرار دهند.

امام جمعه قم گفت: برای رسیدن به مقام شامخ شهادت از فرصت‌ها و راه‌هایی که منتهی به شهادت می‌شد استفاده کرده و خودشان را در این مسیر قرار می‌دادند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: در سیر زندگی شهید والا مقام سپهبد سلیمانی و خاطراتی که از ایشان و همرزمان ایشان بیان شده عنوان کردند برای این شهید والا مقام انقلاب و انقلابی گری خط قرمز بود و بر روی آن اصرار داشت و استقبال وی از شهادت به تکرار نقل شده است و این سرباز اسلام و افسر رشید مکتب امام به کرات به سراغ افراد مختلف می‌رفت و از آنها می‌خواست دعا کنند که به شهادت برسد.

وی گفت: با شکل گیری نظام الهی در این کشور شهادت هم رونق گرفت و امروز از دعای رایج مومنین ما این است که خدایا زندگی ما را عبادت و مرگ ما را شهادت قرار بده و این جز آرزوی ماست.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: موضوع شهادت در راستای ولایتمداری است که مومنین و محبین اهل بیت به این افتخار نائل می‌شوند؛ وقتی کسی مطیع خدا باشد دوست دارد آخرین مسئله زندگیش یعنی عاقبت بخیری شهادت باشد که بالاترین عاقبت بخیری است.

آیت الله سعیدی با تاکید بر اینکه کسانی که در عصر غیبت امام زمان (عج) قرار گرفتند ولایتمداریشان در این زمان ارزش و شیرینی زیادی دارد، بیان کرد: ولایتمداری در طول تاریخ مسیر پر فراز و نشیبی طی کرده است ولی هیچ زمانی مانند امروز مردم دل در گرو ولایت نداشتند و این چنین به آن لبیک نگفته بودند.

وی با اشاره به اینکه جواب هل من ناصر امام حسین(ع) را در کربلا با تیر و شمشیر دادند، یادآور شد: شما امام حسین(ع) را ندیده‌اید و برای ایشان جان می‌دهید. سر بند امام حسین (ع) در جبهه برای رزمندگان باعث افتخار بود و امروز نیز نگهداری این روحیه در جامعه بسیار مهم است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه امسال با شهادت سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت راهپیمایی باشکوهی در 22 بهمن خواهیم داشت و خون حاج قاسم به رگ‌های مردم منتقل می‌شود تصریح کرد: در راهپیمایی 22 بهمن مردم بیش از تشییع پیکر این شهید باید حاضر شوند و در ادامه نیز با شکوه در انتخابات مجلس شرکت کنند و با انتخاب شایستگان به نظام کمک کنند.

وی تصریح کرد: انتخاب دست شما مردم است و باید آن را درست انجام بدهید و نگذارید نفوذی‌ها وارد مجلس شوند و امور دست کسانی بیفتد که اشرافی‌گری تا آنان را فراگرفته است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار