در نشست خبری نامزدهای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم مطرح شد:
مجلس را باید با قم متحول کنیم و نظام تقنینی کشور باید با تکیه بر معارف دین و انباشت ظرفیت‌های بی نظیر کانون فکری جهان اسلام در قم باید متحول شود. ترسی در بین نمایندگان به وجود آمد که دولت سال آینده یارانه معیشتی را هم حذف کند و به همین خاطر تلاش کردیم آن را به یارانه تجمیع کنیم تا قانونی شود.
کد خبر: ۸۲۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۶ 15 February 2020

به گزارش تابناک قم، نشست خبری نامزدهای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان با حضور علیرضا زاکانی، احمد امیرآبادی و حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری برگزار شد.

مجلس را باید با قم متحول کنیم/ ریشه مشکلات جامعه در بیکاری است/ نگرانی نمایندگان از حذف یارانه معیشتی توسط دولت

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در این نشست، با اشاره به دیدارش با سفیر انگلیس و تصویری که از وی پخش شد اظهار کرد: من جایی نگفتم که لبخندها بخاطر دیپلماسی بوده است و حواشی که در خصوص اظهارات من مطرح می‌شود کذب محض است؛ اینکه می گویند من از این دیدار ذوق زده شدم هم کسی مگر از دل من خبر داشته که چنین چیزی مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه من هیچ گاه نگفته‌ام که چرا فلان مسوول با سفرا یا وزرای انگلیس دست داده‌اند افزود: من کسانی که چنین حواشی ای را مطرح می‌کنند به تقوا توصیه می‌کنم.

کاندیدای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان قم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کسی نیست که اصل دیدار با سفیر انگلیس را زیر سؤال ببرد؛ بعد از وزارت خارجه کمیسیون امنیت ملی مهم‌ترین رکن دیپلماسی کشور و اساس دیپلماسی قوه مقننه است؛ ما هیچ منعی برای ملاقات با سفرا نداریم و چندین سفیر هم در نوبت بودند و ایشان هم در نوبت بودند و سپس دیدار انجام شد؛ برخی مسوولان معتقد بودند که این دیدار ممکن است در تلطیف فضای مرتبط با کشتی‌های توقیف شده اثر داشته باشد.

وی تصریح کرد: در ارتباطات و معاشرت‌ها معمولاً خنده رو هستم و بسیاری از نمایندگان به من می‌گفتند که ما فکر کردیم با چماق می‌آیی اما اینطور نبوده و معاشرت خوبی داری؛ غالباً در رفتارهای دوجانبه و چندجانبه با لبخند هستم.

ذوالنوری گفت: دست دادن و خندیدن را هیچ گاه زیر سؤال نبردم و تنها به آقای ظریف و روحانی تذکر دادم که شیفته خنده‌های دشمن نشوید و فریب نخورید.

وی با تاکید بر اینکه به ما نگفته بودند که عکسی با سفیر انگلیس گرفته می‌شود خاطرنشان کرد: حتی گفتند سفیر انگلیس درخواست داشته که دیدار رسانه ای نشود و چنین مساله‌ای مورد پذیرش قرار گرفته و دو ساعت پس از ملاقات ناگهانی متوجه شدم دیدار رسانه ای شده است و مشخص شد که وزارت خارجه درست مطلب را منتشر نکرده است و آن‌ها گفته بودند که جزئیات را نمی‌خواهیم منتشر کنیم اما گرفتن عکس یادگاری موجب افتخار است.

ذوالنوری بیان کرد: ایشان مهمان من بوده و به طور طبیعی با ایشان به عنوان بدرقه دست داده‌ام؛ ما انگلیس را در چند قرن گذشته زیر سؤال می‌بینیم اما در معاشرت دلیل نمی‌شود چون با آن‌ها بد هستیم با اخم او را بدرقه کنیم اما در عین حال حرف‌ها کاملاً قاطع و مستحکم بوده است.

وی با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص اظهاراتش در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: بیان من اینطور بود که علت اینکه هواپیما در هوا منهدم و فروپاشیده نشده بخاطر این بوده که سایز موشک همچون موشک‌های معمول نبوده و به بال هواپیما برخورد کرده و آتش سوزی شده است.

ذوالنوری همچنین در واکنش به سوالی در خصوص تندروی‌ها در مجلس گفت: اگر نیاز باشد من پرچم آمریکا را آتش می‌زنم و افتخار می‌کنم اما من در مجلس پرچم برجام را آتش زدم. اینکه از آقای روحانی سؤال مطرح کردم و استیضاح کردم و... تشخیص من بوده که انجام دادم.

مسائل استان توسط تمام نمایندگان پیگیری می شود

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسوولان باید بگویند من کاری برای قم کرده‌ام یا خیر افزود: اگر من جایی اعلام نکردم چه کردم به خودم مربوط است؛ 90 درصد مسائل استان که پیگیری می‌شود نمایندگان استان با هم انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: بحث منوریل، کشاورزی، مترو و... توسط سه نماینده پیگیری شده و یک نفر نبوده که اقدامات را انجام دهد.

ذوالنوری در واکنش به این مطلب که لیستی رأی آورده است گفت: هم آن تفکر من را قبول داشته که من را در لیست قرار داده و هم آن افرادی که رأی داده‌اند به لیست و تفکرش اعتقاد داشته‌اند.

وی بیان کرد: من احساس تکلیف کردم که کاندیدا شده‌ام و اینکه بگویند چرا کاندیدا شدی توهین به شعور مردم است؛ اگر مردم خواستند به من رأی می‌دهند نخواستند به کسی دیگر رأی می‌دهند.

پذیرای چالش و نقدها هستم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد ما را نقد نکرده و وارد چالش نکنند نباید مسوولیت قبول کنیم اظهار کرد: امیدواریم مجلس آینده ترکیب بهتری از مجلس فعلی داشته باشد و اگر ترکیب بهتر شود کارهای بهتری می‌شود انجام داد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال شفافیت عملکرد نمایندگان هستیم خاطرنشان کرد: اگر نماینده در یک اتاق شیشه ای قرار گیرد شاید دیگر لازم نباشد در چنین جلسه ای نیاز باشد از من بپرسند که آقای نماینده چکار کردی و خودشان شفاف عملکرد را دیده و تصمیم می‌گیرند و مطالبه می‌کنند.

ذوالنوری گفت: اگر مطالبه جدی وجود داشته باشد من رأی درست می‌دهم و نسبت به رای خودم دلیل و مدرک مطرح می‌کنم به همین خاطر به طور جدی این طرح را پیگیری می‌کنم.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: منابع فقط این نیست که بگوییم دولت پول دهد و بسیاری از منابع هدر می‌رود؛ شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های دولتی حدود هزار و 800 میلیارد بودجه دارند و آمار درست و نگاه درستی به آن‌ها نیست که این منابع کجا می‌رود.

تحقق مطالبات بانکی بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند

ذوالنوری گفت: شفافیت اقتصادی مسوولین باید اتفاق بیفتد؛ اگر همین مطالبات بانکی محقق شود بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود؛ امروز بسیاری از منابع یا تحصیل نمی‌شود یا هدر می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی و توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: رفع موانع تولید و حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ مستمری بگیران، بازنشستگان، افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی باید مشکلاتشان مورد پیگیری قرار گیرد.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه هر مشکلی در کشور داریم ریشه آن در بیکاری است افزود: مساله ازدواج، ناامیدی و... جوانان ریشه آن در بیکاری است؛ آسیب‌های اجتماعی عموماً با اشتغال زایی برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق، اعتیاد، فساد اخلاقی و... نسل را از بین می‌برد و باید به دنبال حل آن‌ها بود و در اولویت مجلس آینده است.

مجلس را باید با قم متحول کنیم/ ریشه مشکلات جامعه در بیکاری است/ نگرانی نمایندگان از حذف یارانه معیشتی توسط دولت

در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی، با اشاره به شایعه زمین های زیر پل 9 دی منتسب به وی اظهار کرد: این موضوع در مجلس نهم و دهم مطرح شد و هر سری شبنامه هایی به شورای نگهبان می‌دهند و هر دفعه بررسی و تأیید صلاحیت صورت گرفت و امسال هم مجدداً این مساله مطرح شده است.

وی ادامه داد: جایی که پل زده شود ساختمان و زمین بی ارزش می‌شود؛ بله اگر شما یک خیابان 8 متری می‌خواهد توسعه یابد اقدام به خرید کنی سود می‌کنی اما در این مساله چنین سودآوری صادق نیست.

کاندیدای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان قم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: برخی بستگان من زیر پل خانه دارند که سال‌هاست کسی از او نمی‌خرد و ضرر زیادی متحمل شده است؛ در خصوص پل امینی بیات هم چنین مطلبی مطرح کردند و تقریباً قیمت ملک نصف شده و ضرر زیادی ایجاد شد.

جز منزل فعلی هیچ ملک دیگری ندارم

وی گفت: غیر از منزل فعلی در خیابان جوادلائمه من هیچ ملک دیگری ندارم و هرکس چیزی پیدا کرد می‌تواند اعلام کند. حاضرم اموال خودم و بستگانم و خانواده درجه یک و دو را اعلام کنم و اگر چیزی به ناحق اضافه شده رسیدگی شود. کارهایی که علیه من می‌شود تخریب است و هر سال مطرح شده و راه به جایی نبرده است.

امیرآبادی فراهانی در ادامه سخنان خود با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس اظهار کرد: در طول چهار سال گذشته 482 طرح در مجلس ارائه شده که 20 طرح سهم بنده بوده که 13 برابر باقی نمایندگان است. 35 برابر طرح‌های دیگر نمایندگان طرح‌های من تبدیل به قانون شده است.

وی با تاکید بر اینکه من و آقای تاجگردون تنها نمایندگانی بودیم که طی این‌ سال‌ها همیشه عضو کمیسیون تلفیق بوده‌ایم گفت: معمولاً در سؤالات و تحقیقات و تذکرات حضور فعال داشتم و در حوزه استانی نیز کارگروه‌های من ناظران خوبی برای مدیران بودند و 500 نفر را در کارگروه‌ها به عنوان گردش نخبگانی را به کار گرفتیم.

تخصیص 50 میلیارد منابع دولتی به شهرداری برای فرودگاه قم

کاندیدای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان قم با اشاره به پروژه‌های نیمه کاره قم گفت: دو پروژه دچار گره کور شدند و جلسات متعدد داشتیم تا مشکل آن‌ها حل شود؛ استاندار قبلی فرودگاه را به دادگاه برد و از سرمایه گذار قبلی خلع ید کرد و هزار و 200 نفر سرمایه گذار در این پروژه دخیل بودند.

وی گفت: 50 میلیارد تومان از منابع دولت به شهرداری دادیم تا مشکل سرمایه گذاران حل شود و با بانک پاسارگاد صحبت کردیم و عنوان کرده که مشکل سرمایه گذاران حل شود تا وارد پروژه شود.

امیرآبادی با اشاره به پروژه منوریل قم گفت: قرار بود پروژه تا پردیسان برود و دیگر تا حرم صرفه اقتصادی ندارد و فعلاً برنامه این است که تغییر کاربری داده شود اما همه این مسائل نیازمند بودجه است و منابع داخلی کشور هم وضع خوبی ندارد و دولت قول داده که کل هزینه‌های منوریل را بدهد و دولت فعلی اصلاً چنین مطلبی را قبول نکرد و تاکید داریم از این پس تا منابع مالی حل نشود نباید هیچ پروژه ای اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه من با هیچ کدام از گروه‌های اصلاح طلب در قم جلسه نداشته‌ام اظهار کرد: حدود دو هفته قبل تعدادی از فعالان سیاسی منطقه نیروگاه گردهم آمدند تا در خصوص مسائل این منطقه تبادل نظر کنند و عمدتاً اصولگرا و عضو پایداری بودند.

نگرانی نمایندگان از قطع یارانه معیشتی توسط دولت

نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما اعتقاد داریم که دولت به 60 میلیون نفر یارانه معیشتی نمی‌دهد اظهار کرد: به همین خاطر با برخورد دولتی‌ها در خصوص اینکه یارانه معیشتی قانونی نیست، ترسی در بین نمایندگان به وجود آمد که دولت سال آینده یارانه معیشتی را هم حذف کند و به همین خاطر تلاش کردیم آن را به یارانه تجمیع کنیم تا قانونی شود.

وی اضافه کرد: دولت در خصوص صرفه جویی‌های بنزین و درآمدهای آن درست اطلاعات نمی‌دهد و مردم را هم در خصوص اعتراض به یارانه معیشتی تهدید کرده که از نظر ما قابل قبول نبوده است.

مجلس را باید با قم متحول کنیم/ ریشه مشکلات جامعه در بیکاری است/ نگرانی نمایندگان از حذف یارانه معیشتی توسط دولت

علیرضا زاکانی، نیز با بیان اینکه من برای تغییر هدفمند به قم آمده‌ام اظهار کرد: به دنبال چهار تغییر هستم که اول تسریع در سیر تکاملی انقلاب است که با ظرفیت‌های بی نظیر قم ممکن است.

وی بیان کرد: تغییر دوم این است که مجلس را باید با قم متحول کنیم و نظام تقنینی کشور باید با تکیه بر معارف دین و انباشت ظرفیت‌های بی نظیر کانون فکری جهان اسلام در قم باید متحول شود و آغاز آن در مجلس یازدهم باید رقم بخورد و تسری پیدا کند به همه اجزا و عناصر حکومت و بتواند جمهوری اسلامی در تراز انقلاب نقش آفرینی کند که از مطالبات جدی رهبری است.

تغییر مجلس به نفع همه مردم است

کاندیدای مورد تایید شورای هماهنگی اصولگرایان قم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تغییر در وضعیت عمومی کشور خاطرنشان کرد: اگر مجلس اصلاح شد عموم مردم از آن منتفع می‌شوند و اگر کاری انجام شود اثر در کل کشور می‌گذارد.

وی با بیان اینکه طراحی برای مجلس یازدهم برای تغییر جدی است تا وضع مردم که مناسب نیست تغییر کند اظهار کرد: نمی‌خواهیم مشکل اول مردم معیشت باشد و این مشکل حل شود چراکه بی تدبیری و ناکارآمدی در کشور بیداد می‌کند و تغییر باید منجر به امیدآفرینی برای جامعه باشد.

زاکانی تغییر بعدی را تغییر استان قم ذکر کرد و گفت: قم دریایی از ظرفیت‌های کم نظیر دارد و توجه به این ظرفیت‌ها و اهتمام برای تغییر با همکاری و اشتراک نظر امکانی ایجاد می‌کند که مردم قم از ظرفیت‌های این شهر منتفع شوند و بتوان این تغییر را در ابعاد مختلف ایجاد کرد.

قم را عامدانه عقب نگه داشته اند

وی گفت: معتقدم وظیفه داریم حق مردم را بگیریم و باید به این وظیفه عمل کنیم و کسی نباید گله کند که شما چرا آمدید حق بگیرید؛ استان قم را عامدانه عقب نگه داشته‌اند و استدلالات زیادی برای این مساله دارم؛ به دنبال این هستند که کانون فکری جهان اسلام نتواند اثرگذار باشد.

زاکانی با اشاره به دلایل کاندیداتوری در انتخابات مجلس از قم گفت: هیچ یک از نمایندگان تهران در دوره قبل رأی نیاوردند و ما هم به لیست مقابل تبریک گفتیم و این دوره از من خواستند که به قم بیایم و حتی درخواست داشتم به تهران بروم تا در لیست تهران باشم اما من هدفمند و برای تغییر به قم آمده‌اند چون قم خاستگاه انقلاب است و ظرفیتی عظیم برای تغییر و اصلاح دارد.

وی در ادامه سخنان خود مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بسیاری از منابع در اختیار مفسدان قابل رها شدن است؛ به عنوان مثال در پروژه پتروشیمی بالغ بر 150 هزار میلیارد تومان سرمایه وجود داشته که به یغما رفته است؛ اگر این پروژه و مشکل آن حل شود بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود.

زاکانی خاطرنشان کرد: دولت فعلاً می‌گوید از کسانی که پول دارند مالیات نمی‌گیرم و از کسانی که پول ندارند مالیات می‌گیرم که این بسیار اشتباه است و باید اصلاح شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار