رئیس هیئت دوچرخه سواری استان قم از لغو مسابقات دوچرخه سواری بانوان در قم به دلیل برداشت نادرست عده‌ای در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات خبرداد.
کد خبر: ۸۲۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰ 15 February 2020

به گزارش تابناک قم، مصطفی امینی، گفت: مسابقات دوچرخه سواری بانوان که قرار بود به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شود به دلیل برداشت نادرست اذهان عمومی درخصوص نحوه برگزاری این مسابقات لغو شد.

وی تصریح کرد: هیئت دوچرخه سواری به دلیل تقاضای داوطلبان شرکت کننده این همایش جهت تامین محل مناسب و محصور برای بانوان و نیز افزایش تعداد ثبت نام کنندگان سعی بر این داشته که با برقراری تفاهم نامه ها و رایزنی‌های لازم و همچنین تهیه مکانی مناسب برای بانوان در راستای حفظ شئونات اسلامی شرایط برگزاری این همایش را تسهیل کند.

رئیس هیئت دوچرخه سواری با اذعان به اینکه تمامی مجوزهای لازم وقانونی برگزاری این همایش از فرمانداری و دادستانی اخذ شده بود بیان کرد: باتوجه به فضای معنوی شهر مقدس قم و به تبع افزایش حساسیت‌های مردم به دوچرخه سواری بانوان متاسفانه باوجود استقبال فوق العاده ثبت نام کنندگان خانم فشارهای زیادی با عنوان تشویق بانوان به دوچرخه سواری در سطح شهر متحمل شدیمدآورشد:.

امینی همچنین ادامه داد: افرادی که ثبت نام می‌کردند برگه ای بعنوان قوانین مسابقات دریافت می‌کردند و از طریق فضای مجازی نیز مجددا قوانین مسابقات از جمله همراه نداشتن تلفن همراه، رعایت حجاب اسلامی و حفظ شئونات اسلامی یادآوری می‌شد، همچنین تمهیدات لازم برای تامین نقاط گذر شرکت کنندگان در سطح شهر و انتقال دوچرخه ها به محل همایش برنامه ریزی و هماهنگی های لازم انجام شده بود.

مصطفی امینی یادآورشد: هیئت دوچرخه سواری به شدت با دوچرخه سواری بانوان در سطح شهر و ملأعام مخالف است و هیچ عملی مغایر این ادعا را تایید و تشویق نمی‌کند و از همین روی در صدد تامین فضای مناسب، امن و محصور برای دوچرخه سواری بانوان قمی است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار