شهردار قم گفت: برای پیشگیری از کرونا حدود چهار میلیون متر مربع از معابر شهر ضد عفونی شدند.
کد خبر: ۸۳۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵ 22 March 2020

به گزارش تابناک قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به ضد عفونی معابر شهر قم اظهار کرد: برای پیشگیری از کرونا حدود چهار میلیون متر مربع از معابر شهر ضد عفونی شدند، این در حالی است که شهر قم 10 میلیون متر مربع معابر اصلی دارد.

وی ادامه داد: ارتش و سپاه 63 خودرو برای ضد عفونی معابر شهر قم اختصاص دادند و بقیه دستگاه‌ها هم باید برای کمک به این کار خودروهایی را اختصاص بدهند.

شهردار قم افزود: برای ضد عفونی معابر اصلی شهر قم، اولویت بندی صورت گرفته است و بعضی از این معابر هر شب ضد عفونی می‌شوند.

سقائیان نژاد با اشاره به معضل زباله‌های بیمارستانی در شهر قم اظهار کرد: براساس قانون هر کسی که زباله خاص را تولید می‌کند، باید خودش آن زباله را دفن کند، اما این مساله در زمینه زباله‌های بیمارستانی در شهر قم رعایت نشده و از گذشته در این زمینه اختلاف نظری بین شهرداری قم و دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

وی ادامه داد: روزانه 30 تن زباله عفونی و بیمارستانی در شهر قم تولید می‌شود که دفن این زباله‌ها نیاز به رعایت شرایط خاصی دارد.

شهردار قم خاطرنشان کرد: از فرصت کنونی باید برای تهیه دستگاه‌های زباله سوز برای بیمارستان‌های شهر استفاده کرد، تهیه این دستگاه‌ها برای بیمارستان‌های قم نیاز به اعتباری حدود 50 میلیارد تومان دارد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار