مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر تقویت رویکرد کلان راهبردی ستادی به موضوع تبلیغ گفت: باید طوری تلاش و برنامه ریزی کرد که همه نظامات آموزشی حوزه کمک رسان امر تبلیغ باشد و در عین حال موضوع تبلیغ دینی در مسائل کشور بروز و ظهور یابد.
کد خبر: ۹۰۱۶۹۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵ 21 September 2020

به گزارش تابناک قم، آیت الله علیرضا اعرافی در نشستی با مدیران معاونت تبلیغ حوزه های علمیه ، افزود:‌ در شرایطی طرح ها و برنامه های حوزه از جمله درختواره رشته ها به سرانجام رسید که حوزه از نظر بودجه و اعتبارها در وضعیت خوبی قرار نداشت، این به ثمرنشستن برنامه ها نشانگر جهادی بودن فعالیت نیروهای این مرکز است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه همچنین بر تقویت نگاه کلان راهبردی ستادی تاکید و افزود: باید طوری تلاش و برنامه ریزی کرد که همه نظامات آموزشی حوزه کمک رسان امر تبلیغ باشد و در عین حال بحث تبلیغ در مسائل کشور بروز و ظهور داشته باشد.

وی بر تاکید بر نقش معاونت تبلیغ بر رصد و پایش نظامات دیگر، ارائه راهکارهای مناسب  و اظهار نظر برای انجام فعالیت بهتر در عرصه تبلیغ و رشد و تربیت نیرو گفت: براساس نگاه کلان و راهبردی، باید معاونت تبلیغ با نهادهای مختلف حوزوی در ارتباط باشد و بر نقش راهبردی و هم افزایی با سایر معاونت ها بیفزاید، بر همین اساس نظامات کلان ارتباطی تبلیغ طراحی شود.

 اعرافی با اشاره به ماموریت های جدید این معاونت افزود: از جمله مسائلی و ماموریت هایی که نباید از سوی این معاونت مورد غفلت قرار گیرد، تعامل با مراکز استانی و پایه ریزی رشته های تبلیغ، مراقبت از سایر رشته ها، توجه به بحث مهارت ها در عرصه تبلیغ و راه اندازی درختواره مهارت های تبلیغی، استعداد یابی هنری و اجرای دوره های عمومی برای سطح یک و دو و تربیت مبلغ در بحث هنر، برگزاری دوره های ویژه در بحث هنر و در همین رابطه شناسایی مبلغان در بحث هنر، توجه به بحث آمایش و نقش معاونت تبلیغ در این بحث، افزایش نقش ستاد راهبری می باشد.

مدیر حوزه های علمیه، فعال شدن شورای تبلیغ، ارتباط خوب با ارباب رجوع، باز سازی نرم افزار سماوات، حمایت از گروه های طرح امین و طرح هجرت توجه به موضوع های مهارت افزایی، اخلاقی و سلامت نیروها را از دیگر ماموریت های این معاونت در دوره جدید مدیریتی برشمرد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار