مسئول کمیته اعزام به بیمارستان‌های ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه قم گفت: با توجه به شیوع موج سوم کرونا، حمایت خیران استان و همراهی با طلاب جهادی برای ارائه خدمت بهتر به بیماران کرونایی همچون موج اول ضروری است.
کد خبر: ۹۰۸۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵ 13 October 2020

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام و المسلمین حسنعلی خوئینی افزود: طلاب جهادی قم همانند موج اول و دوم که با حضور پررنگ خود خدمات بسیار زیادی به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان انجام دادند، با شیوع موج سوم بار دیگر وارد میدان خدمت به بیماران و کمک به کادر درمان شدند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۰۰ طلبه جهادی برای اعزام به بیمارستان‌های تعیین شده برای بستری بیماران کرونایی در قم اعلام آمادگی کرده‌اند که با هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی،‌این طلاب جهادی در۲ بیمارستان فرقانی، شهید بهشتی و کامکار مستقر و مشغول فعالیت شده اند.

مسئول کمیته اعزام به بیمارستان های ستاد حوزوی بحران اظهار داشت: با وجود اینکه کرونا به موضوعی فرسایشی تبدیل شده است ولی طلاب جهادی ‌همانگونه که از اولین روزهای شیوع کرونا در میدان حضور داشته، همچنان نیز به ارائه خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در وسط میدان قرار دارند.

خوئینی با بیان اینکه طلاب مستقر در بیمارستان‌های تعیین شده برای بیماران کرونایی به عنوان همراه جهادی هستند، گفت: امیدبخشی و کمک به بیماران، ارائه مشاوره های تخصصی روان شناسی و همچنین خدمت رسانی به بیماران از جمله اقدام های طلاب جهادی در بیمارستان هاست.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه امکان استقرار همراه بیمار برای ارائه خدمت به بیماران در موج سوم شیوع بیماری کورنا در بیمارستان ها فراهم شده است، طلبه جهادی به عنوان همراه بیمار در بیمارستان ها مستقر و به بیماران کرونایی که فاقد همراه هستند، خدمت ارائه می کنند.

مسئول کمیته اعزام به بیمارستان های ستاد حوزوی بحران ادامه داد: خیران و مردم نوع دوست قم در موج اول شیوع کرونا در این استان نقش موثری ایفا کرده و کمک های بی بدیلی نمودند که با شیوع موج سوم کرونا همراهی خیران همچنان ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت ثبت نام جدید افراد داوطلب برای کمک رسانی به بیماران کرونای، گفت: علاوه بر داوطلبان، خیران نوع دوست استان نیز می توانند با تماس با شماره ۰۹۱۹۶۶۳۶۶۸۰ برای خدمت رسانی به بیماران همراهی کنند.

خوئینی ادامه داد: برخی از بیماران امکان پرداخت هزینه‌های درمان خود را ندارند که طلاب جهادی در کنار خدمت رسانی به بیماران، با همراهی خیران استان در تامین این هزینه ها نقش ایفا کرده اند که این موضوع در موج سوم کرونا نیز به صورت جدی پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: صحنه‌های خدمت رسانی خالصانه طلاب در بیمارستان‌ها، رابطه عمیق میان روحانیت و مردم را تعمیق بخشید.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار