رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با تأکید بر اینکه در سال جاری هدف‌گذاری صادرات ۲۵۰ میلیون دلار محصولات غیرنفتی در استان قم هدف‌گذاری شده است، گفت: طبق پیش‌بینی‌ها برای رسیدن به این رقم باید ۳۵۰ هزار تن محصول صادر شود.
کد خبر: ۹۱۰۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴ 19 October 2020

به گزارش تابناک قم، محمود سیجانی  با اشاره به اهمیت توجه به صادرات آن‌هم در شرایط شیوع کرونا اظهار داشت: اتفاقات خوبی در زمینه داخلی سازی بسیاری از محصولات در سال‌های گذشته در کشور و استان قم انجام پذیرفته که توسعه صادرات غیرنفتی و صرفه‌جویی مناسب ارزی صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری هدف‌گذاری صادرات 250 میلیون دلار محصولات غیرنفتی در استان قم هدف‌گذاری شده است، ابراز کرد: طبق پیش‌بینی‌ها برای رسیدن به این رقم باید 350 هزار تن محصول صادر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه در ماه‌های ابتدایی سال 83 میلیون دلار محصول با وزن 75 هزار تنی صادرات از استان قم صورت گرفته است، یادآور شد: با این حجم صادرات و شیوع کرونا نسبت به راهبرد و هدف‌گذاری همچنان عقب هستیم که در ماه‌های پیش رو این مهم امیدواریم تحقق یابد.

به گفته وی، با توجه به بحران کرونا و مشکلات تبادلات بین‌المللی و مشکلات ارزی در کارگروه صادرات به آن پرداخته شد و قرار شد در شورای صادرات کشور پیگیری شود .

سیجانی تأمین ماسک بهداشتی در استان را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: الحمدالله با همکاری تولیدکنندگان استان توانسته نسبت به تولید ماسک و دپوی ماسک در وضعیت مطلوبی قرار گیرد و هم‌اکنون 10 میلیون ماسک در قم دپو شده است.

وی تصریح کرد: در شش‌ماهه دوم سال تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی و تولید الکل بهداشتی یکی از دغدغه‌هاست که امیدواریم با همکاری مسئولان استانی و در نظر گرفتن تدابیر لازم بتوانیم مشکل الکل را نیز برطرف کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ادامه داد: به نظر می‌آید در نیمه نخست ماسک اولویت بر ضدعفونی بوده اما در نیمه دوم تولید الکل و مسئله ضدعفونی حساس‌تر می‌شود که در کشور مشکل الکل داریم همان‌طور که اوایل سال داشتیم.

وی با تأکید بر اینکه دو تولیدکننده در سطح استان اعلام آمادگی برای تولید الکل داشته‌اند، اظهار داشت: نیازمند مکاتبه‌ای از سوی دانشگاه علوم پزشکی با سازمان غذا و دارو هستیم که این مشکل حل شود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار