پنجمین مرحله رزمایش مواسات و همدلی با عنوان «احسان ماندگار» همزمان با دهه وقف با توزیع ۳هزار بسته معیشتی روز شنبه طی آیینی در مجتمع امام خمینی(ره) قم آغاز شد.
کد خبر: ۹۱۱۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹ 24 October 2020

به گزارش تابناک قم، مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم در این آیین بیان داشت: به برکت سنت حسنه وقف کارهای ماندگاری در طول تاریخ تشیع و اسلام انجام‌ شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود محمدی عراقی ادامه داد: اگر مردم به اثرات ماندگار و همیشگی فرهنگ وقف به‌درستی آشنا شوند به این فرهنگ حسنه رغبت بیشتری پیدا می‌کنند.

وی اضافه کرد: باید فرهنگ وقف را به یک فرهنگ عمومی و رایج در بین مردم تبدیل کنیم.

محمدی عراقی اظهار داشت: بقاع متبرک امامزادگان یکی از نقاط قوت ایران در مساله وقف و کمک‌رسانی به محرومان است و مردم هم عنابت و توجه خاصی به این اماکن دارند و می‌توان از حاصل کمک‌های مردمی بخشی از گرفتاری‌های نیازمندان را برطرف کرد.

به گفته وی، وقف برای تامین نیازهای معیشتی مردم در این برهه از زمان از ارزش بیشتری برخوردار است.

وی عنوان کرد: همچنین باید بخشی از موقوفات را به سمت کارهای عام‌المنفعه‌ای چون آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و درمان بیماران بی‌بضاعت سوق داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم نیز در این آیین گفت: در این مرحله از رزمایش احسان ماندگار ۳ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان قمی توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری اضافه کرد: این بسته‌ها در بین ساکنان همجوار بقاع متبرک و با اولویت افراد آسیب‌دیده از کرونا توزیع خواهد شد.

از ۲۴ مهرماه تا سوم آبان ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به نام دهه وقف نام‌گذاری شده است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار