رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ناکامی درعرصه نظامی سبب شد تا دشمن به سمت به کارگیری تهدیدات نوین علیه ما حرکت کند، گفت: مطمئن هستیم که آمریکا در جنگ علیه زیرساخت های حیاتی ما نیز شکست می خورد.
کد خبر: ۹۱۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹ 29 October 2020

به گزارش تابناک قم، دکتر غلامرضا جلالی پیش از امروز در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور فعالیت خود را از سال 82 فعالیت خود را در زمینه رصد تهدیدات و ارتقاء آمادگی عمومی جامعه آغاز کرده است، گفت: بر خلاف گذشته که تهدیدات در عرصه نظامی بود، اکنون بیشتر تهدیدات کشور در زمینه جنگ ترکیبی است که از یکی دو سال گذشته علیه ما آغاز شده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها به دلیل نگرانی از تبعات رویارویی نظامی با ایران به سمت تهدیدات نوین گرایش پیدا کرده اند اظهار کرد: حملات سایبری به زیرساخت های ما یکی از رویکردهایی است که دشمن علیه ما آغاز کرده است که البته به لطف خدا دشمن در این جبهه نیز تاکنون ناکام مانده و ناکام خواهد ماند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال تضعیف توان اقتصادی مردم و کوچک کردن سفره معیشتی مردم است، گفت: از همین رو در شرایط جنگ اقتصادی ضروری است تا توزیع یارانه ها روی کالاهای اساسی هدفمندتر انجام شود که خوشبختانه با استقبال مجلس از ایده سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز طرح ایجاد شبکه هوشمند توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

وی در خصوص مقابله با کرونا نیز گفت: اصول فقه زندگی اسلامی در حوزه بهداشت متکی بر پیشگیری است و این سبک زندگی می تواند مبنای مقابله با کرونا قرار گیرد.

مسؤولان برای بهبود وضعیت مردم تلاش کنند

آیت الله علوی گرگانی نیز در این دیدار با بیان اینکه باید قدرشناس باشیم گفت: تا زمانی که درد را نشناسیم درمان را نیز نخواهیم شناخت؛ درد ما گناهان است و دوای درد ما توبه است.

این مرجع تقلید همچنین با بیان اینکه پدافند غیرعامل‌ باید به استحکام داخلی جامعه و نظام اهتمام داشته باشد، تصریح کرد: به مسؤولانی که وضعیت معیشت مردم در دست آنهاست توصیه می کنم تا نهایت تلاش خود را برای ساماندهی ایجاد گشایش در زندگی و معیشت مردم به ویژه قشر محروم و آسیب پذیر انجام دهند که البته تحقق این مهم همیاری و همکاری همه دستگاه‌ها را می طلبد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار