مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به کیفیت نگارش المیزان و نقاط قوت این تفسیر علامه طباطبایی گفت: کتابی در دنیای اسلام به اندازه این کتاب تاثیرگذار نبوده است.
کد خبر: ۹۱۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱ 15 November 2020

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد رحلت علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن این علامه در قم برگزار شد، با اشاره به کیفیت نگارش المیزان و نقاط قوت این تفسیر علامه طباطبایی اظهار کرد: کتابی در دنیای اسلام به اندازه این کتاب تاثیرگذار نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه همه کتب و ظرفیت های قرآنی امروز مدیون علامه طباطبایی و تفسیر گران سنگ ایشان است افزود: علامه با اینکه کتاب خیلی کم داشت اما همیشه برای ما این سوال است که اینهمه اطلاعات ایشان از کجا آمده است.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: براساس بررسی ها اطلاعات ایشان یک بخشی منابعی است که در المیزان اسم نیاورده ولی در کل آن تاثیر دارد و یک بخش هم منابعی است که علامه گاهی اندک و بدون ذکر نام از آنها استفاده کرده یا مورد نقد قرار داده است.

وی تصریح کرد: یک بخش هم کتاب هایی است که در اختیار عامه مردم نبوده و علامه به انها دسترسی داشته و در نگارش المیزان استفاده کرده است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار