مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار طلبه در عرصه زبان خارجی فعالیت می کنند و نزدیک به ۲ هزار تَن نیز در بدنه حوزه سطح زبان قابل قبولی برای فعالیت های بین المللی دارند.
کد خبر: ۹۲۱۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷ 05 December 2020

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام سید مفید حسینی کوهساری در بازدید از موسسه ترجمه کلام نور اظهار داشت: بسیاری از خانواده ها و حتی جوانان می خواهند در یک مرکز امن زبان بخوانند که این مرکز، مرکز بسیار مناسبی است.

وی بیان کرد: اگر موسسه ترجمه کلام نور بتواند مرکز تربیت مربی و مدرس را در عرصه فرهنگی و بین المللی تربیت کند می تواند خدمت بزرگی به توسعه اسلام به دنیا کند

۸۰۰ اثر در موسسه ترجمه کلام نور تولید شد

معاون موسسه ترجمه کلام نور نیز گفت: ۲۵ سال سابقه کار بین المللی موجب شد این موسسه راه اندازی شود و تاکنون ۸۰۰ اثر در این مجموعه تولید شده است.

حجت الاسلام جلیلیان افزود: در کنار موسسه ترجمان کلام نور مجتمع آموزشی منجی تاسیس شد که به کار اساسی آموزش در سطوح و مقاطع سنی و تحصیلی می پردازد در همین راستا در مجتمع ۵۰۰ دانش آموز در مقاطع دبیرستان و راهنمایی تحصیل می کنند.

معاون موسسه ترجمه کلام نور یادآور شد: در این زمینه تصمیم گرفتیم که سازمانی به عنوان سازمان بین المللی منجی را تاسیس کنیم.

جلیلیان اضافه کرد: موسسه ترجمان وحی و مجتمع آموزش منجی، مرکز آموزش مجازی منجی، مرکز تربیت مدرس منجی، پژوهشکده منجی، مرکز گردشگری منجی به عنوان هشت سنتر یا مرکز این سازمان بین المللی به شمار می آیند.

وی گفت: خودگردانی از ویژگی های این مراکز است و سعی می کنیم که در این زمینه وابستگی مالی به هیچ نهاد دولتی نداشته باشیم و از محل تولیدات، مجموعه های فعال را مدیریت کنیم.

وی افزود: طرح تالیف نظام آموزشی و تالیفی منجی در حال گرفتن مجوز در کشورهای مختلف جهان است. در این زمینه از سه سال پیش رویکرد را به سمت زیرساخت سازی بردیم. درحال حاضر برای تولید کتاب سبک زندگی اسلامی برای دانش آموزان در مقاطع راهنمایی و دبیرستان با افراد مختلف قرارداد بستیم، ولی نتیجه ای حاصل نشد.

معاون موسسه ترجمه کلام نور خاطر نشان کرد: سند چشم انداز مجموعه با حضور استادان عالی حوزه تدوین شده است و در حال ارتقای سطح فعالیت های مجموعه هستیم.

وی بیان کرد: در این زمینه به دنبال تکمیل زیر ساخت های مجموعه رفتیم در عرصه بین المللی بودن هم مدارس زنجیره ای را شکل دادیم زیرا در دنیا این مدارس شکل گرفته اند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار