تولیت آستان مقدس بانوی کرامت تاکید کرد: قیام 19 دی بخشی از هویت مردم ولایتمدار قم به شمار می‌رود که پشت سر علما و مراجع عظام تقلید، در حماسه‌ای فرهنگی، انتقام حمله شاه خائن به شخصیت امام بزرگوار رحمه الله را گرفتند.
کد خبر: ۹۳۰۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸ 09 January 2021

به گزارش تابناک قم، در پیام آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان و نماینده ولی فقیه در استان قم به مناسبت سالروز قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ آمده است: قیام ۱۹ دی بخشی از هویت مردم ولایتمدار قم به شمار می‌رود که پشت سر علما و مراجع عظام تقلید، در حماسه‌ای فرهنگی، انتقام حمله شاه خائن به شخصیت امام بزرگوار رحمه الله را گرفتند.

در این پیام افزوده شده است: آن روز مردم در کنار طلاب و علما، با ایمان و غیرت دینی خود تا پای جان در پشتیبانی از ارکان اعتقاداتشان رودرروی طاغوت ایستادند و راهپیمایی‌های پس‌ازآن تا صبح انقلاب استمرار یافت و همچنان برکات آن در جریان است.

در بخش دیگری از این پیام یادآور شده است: مردم انقلابی شهری که ماوای فاطمیین لقب دارد همواره پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی بوده و هستند و هرساله در تجدید عهد و پیمان با ولی امر مسلمین به پا می خیزند. هرچند امسال با توجه به شرایط متاثر از شیوع بیماری، مجال تجمع نبود لکن دلهای ایشان بیش از پیش به هم پیوسته و همراه است.

در این پیام آمده است: بی تردید این مردم مطابق اشاره روایات، چون پاره های آهن در مسیر پیروی از آن مرد قیام کننده از قم استوار و محکم خواهند ماند و ان شاءالله جوانان نسل جدید و نسلهای آینده با گامهایی استوار تر از گذشتگان خویش در راه تحقق آرمان تمدن نوین اسلامی حرکت خواهند کرد تا زمینه ساز ظهور و آماده برای قیام همراه با منجی عالم بشریت باشند.

در این پیام افزوده شده است: همچنین لازم است با یادآوری خون‌های ریخته در حماسه های پیاپی این انقلاب، مردم و مخصوصا مسئولان و مدیران را به مسئولیت پذیری بیش از پیش در راستای منویات امامین انقلاب و اقدام جهادی در جهت رفع مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تذکر داده و از تک تک افرادی که در تعالی جامعه اسلامی ایفای نقش دارند تشکر و قدردانی نمایم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار