مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: در نیروگاه‌های حرارتی قم به‌هیچ‌عنوان از سوخت مازوت استفاده نمی‌شود و مصارف در این بخش گاز و فرآورده‌های نفتی است.
کد خبر: ۹۳۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵ 09 January 2021

به گزارش تابناک قم، علیرضا نصیری در جمع خبرنگاران در خصوص آلودگی هوای قم اظهار داشت: آلودگی هوا در قم به عواملی بستگی دارد وارونگی هوا و تراکم آن در سرما یکی از عوامل مهم است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم افزود: در نیروگاه‌های حرارتی قم به‌هیچ‌عنوان از سوخت مازوت استفاده نمی‌شود و مصارف در این بخش گاز و فرآورده‌های نفتی است.

وی تصریح کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تلاش خوبی در تأمین سوخت دارد و عمدتاً از گاز و گازوئیل در نیروگاه‌های حرارتی استفاده می‌شود.

نصیری بیان کرد: وقتی سرمای هوا استمرار پیدا می‌کند و مصارف گاز خانگی افزایش می‌یابد مجبوریم اقداماتی را انجام دهیم و محدودیت‌هایی را برای صنایع و تجارت ایجاد کنیم تا در مصارف خانگی با مشکلاتی مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اولویت‌بندی کنیم مصارف گاز بخش خانگی اهمیت بیشتری نسبت به صنعت و تجارت دارد و لازم است در بخش خانگی تمهیداتی اندیشیده شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم عنوان کرد: 35 درصد مصارف گاز خانگی در قم افزایش‌یافته وازده میلیون مترمکعب در روز گذشته است.

وی گفت: تصور مردم در شرایط کرونا این است که باید سیستم گرمایشی را افزایش دهند و برای اینکه هوا در خانه جریان داشته باشد پنجره‌ها باز باشد و این امر مصرف را افزایش داده است.

نصیری تصریح کرد: در ده روز قبل که محدودیت‌ها برای بخش‌های صنعتی و تجاری به حداقل رسیده است در حدود دو میلیون و 700 هزار مترمکعب مصرف گاز داشته‌ایم که عمدتاً در بخش خانگی افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در تلاش هستیم گاز نیروگاه حرارتی را تأمین کنیم، در حال حاضر نیز 2 میلیون  700 هزار مترمکعب مصرف گاز برای نیروگاه‌های حرارتی داریم.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم خاطرنشان کرد: ما در مصرف خانگی در قم از ده میلیون مترمکعب مصرف گذشته‌ایم و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها نیز تأثیری نداشته است.

وی عنوان کرد: در خصوص نیروگاه‌های حرارتی استفاده از تجهیزات فیلتر توصیه می‌شود چراکه اهمیت زیادی در کاهش میزان مصرف دارد و در شرایطی که بخش خانگی اولویت دارد باید تلاش کرد محدودیت‌ها موجب بروز مشکلاتی برای صنعت و تجارت نشود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار