کتاب «آتش بیار معرکه» به قلم اکبر اسدعلیزاده در 192 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.
کد خبر: ۹۴۱۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸ 17 February 2021

به گزارش تابناک قم، کتاب «آتش بیار معرکه» به قلم اکبر اسدعلیزاده در 192 صفحه و به قیمت 34 هزار تومان و در قطع رقعی با شمارگان 500 نسخه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر و روانه بازار نشر شد.

سخن چینی به معنای بازگوکردن سخنان فردی نزد دیگری به قصد برهم زدن روابط دوستانه آنان است؛ البته سخن چینی به گفتار محدود نمی شود و نوشتن یا اشاره را نیز در بر می گیرد؛ همچنین پرده برداشتن از چیزهایی که شخص علاقه به آشکارشدنشان ندارد را سخن چینی می گویند؛ از این رو، چونان آتشی است که در روابط انسان ها می افتد و حس اعتماد و ایمنی انسان ها را از بنیاد می سوزاند.

«آتش بیار معرکه» پژوهشی درباره سخن چینی و آثار و پیامدهای آن است که درباره موضوعات چون حرمت سخن چینی و راه های مقابله و درمان سخن چینی به سامان رسیده است.

این اثر در چهار بخش و 13 فصل تألیف شده است؛ بخش اول اثر این به مبحث کلیات اشاره دارد که در چهار فصل مفهوم شناسی، ابعاد سخن چینی، رابطه سخن چینی با غیبت و دروغ و گناهان، و علل سخن چینی تنظیم شده است.

نویسنده این اثر، بخش دوم را به مسأله «حرمت سخن چینی» اختصاص داده است که در سه فصل به حرمت سخن چینی در آیات و روایات و فلسفه حرمت سخن چینی می پردازد.

در این بخش، به فلسفه های حرمت سخن چینی اعم از جدایی دوستان و برادران، ایجاد نزاع و کینه بین افراد جامعه، قتل و غارت، کشف اسرار، سخن چینی مانع نزول رحمت الهی، ایجاد فتنه و فساد در جامعه، و از بین رفتن وحدت اجتماعی اشاره شده است.

بخش سوم کتاب «آتش بیار معرکه» با عنوان «راه های مقابله و درمان سخن چینی» تألیف شده که مشتمل بر دو فصل راه های مقابله با سخن چینی (از جمله تصدیق نکردن سخن نمام، ارشاد و نصیحت نمام، نهی از سخن نمام و نپذیرفتن آن) و راه های درمان سخن چینی (اعم از تشویق نمام برای ترک، تعلیم و تربیت اسلامی، توبه و انابه، به یادآوردن عقوبات اخروی) است.

چهارمین و آخرین بخش از این اثر، آثار و تبعات سخن چینی را در چهار فصل مورد بررسی قرار می‌دهد که عناوین این فصول عبارتند از: «آثار و تبعات دنیوی»، «نمونه هایی از آثار فتنه انگیزی های سخن چینان»، «آثار و تبعات اخروی» و «فضیلت سخن چینی نکردن.»

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف 20 درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار