رئیس شورای اسلامی شهر قم ضرورت توجه مدیریت استان را به دهک های درآمدی پایین تر را خواستار شد.
کد خبر: ۹۴۱۸۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳ 18 February 2021

به گزارش تابناک قم، عبدالله جلالی در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به برخی آمار و داده ها از شاخص های کلان استان اظهار کرد: این آمار و داده ها نشان می دهد که وضعیت سپرده گذاری ها و منابع قم قابل قبول و خوب است، اما برخی از این منابع به عنوان منابع موجود در بانک های غیردولتی، خارج از حوزه اختیارات مدیریتی استان است و به بیان دیگر نمی توان از این سرمایه ها به خوبی در استان استفاده کرد.

وی اضافه کرد: بدیهی است استفاده از این منابع برای توسعه استان، یک ضرورت و نیاز است و باید راهکارهای مناسبی در این زمینه ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: این آمارها همچنین حکایت از کاهش نرخ بیکاری در استان دارد، اما در عین حال بیانگر کم بودن سطح درآمد شاغلان است که لزوم توجه دست اندرکاران را می طلبد.

جلالی سپس به ضرورت توجه به دهک های درآمدی پایین تر در تحلیل های آماری و بحث های کلان مدیریتی توجه داد و تصریح کرد: این آمار و اطلاعات باید نشان دهد که چند درصد جمعیت استان جزو دهک های پایین درآمدی هستند تا بتوان در سیاست های کلان، حرکت به سمت افزایش کیفیت زندگی مردم و کاهش آسیب های اجتماعی در استان را در دستور کار قرار داد.

وی همچنین حوزه بهداشت و درمان را یکی از مهم ترین حوزه های زندگی مردم خواند و گفت: در ارائه آمار و اطلاعات کلان استان باید توجه ویژه ای به این حوزه معطوف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در پایان سخنان خود اذعان کرد: همه تحلیل ها و ارائه اطلاعات و آمار دقیق علمی باید با هدف افزایش سطح کیفی زندگی مردم همراه باشد، در حالی که متأسفانه این هدف در ارائه گزارش ها و آمار کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار