رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اهمیت احیای معادن راکد را موردتوجه قرارداد و گفت: بر اساس تکلیف شورای معادن، از ۵۵ معدن راکد در قم، ۲۰ مورد در سال ۱۴۰۰ احیاء می‌شود.
کد خبر: ۹۴۴۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱ 28 February 2021

به گزارش تابناک قم، محمود سیجانی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی برای افزایش تولیدات و رونق تولید، از پیش‌بینی 10 پروژه شاخص اقتصاد مقاومتی استان در سال آینده خبر داد.

وی یکی از این پروژه را راه‌اندازی واحدی راکد در شهرک شکوهیه برشمرد و ابراز کرد: یکی از این پروژه‌های کلان در شهرک شکوهیه در قالب 16 کارگاه راکد در دست اقدام است که پیش‌بینی می‌شود این واحد ویژه تولید نخ و بافندگی در قالب 8 واحد با سرمایه‌گذاری 230 میلیارد تومانی عملیاتی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اهمیت احیای معادن راکد را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: بر اساس تکلیف شورای معادن، از 55 معدن راکد در قم، 20 مورد در سال 1400 احیاء می‌شود که می‌تواند باهدف فرآوری، ارزش‌افزوده خوبی به همراه داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه سه پروژه با سرمایه‌گذاری جدید پیشنهادشده است که یکی از این پروژه‌ها در جهت تولید پارچه چادر مشکلی به‌عنوان صنعت فرهنگی به‌زودی کلنگ زنی می‌شود، عنوان کرد: این پروژه با سرمایه 30 میلیون دلار ارزی و 100 میلیارد تومان اعتبار ریالی و 300 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

سیجانی خاطرنشان کرد: ایجاد واحدهای فرآوری معدن جزء برنامه‌های اصلی است و دراین‌باره کارخانه منگنز در قم، بزرگ‌ترین کارخانه در سطح خاورمیانه است که می‌تواند دراین‌ارتباط فرآوری به‌صورت آلیاژ با بهره‌وری بالا دنبال شود.

وی بابیان اینکه دراین‌باره یکی از برنامه‌ها، اجرای پروژه‌ای صنعتی در نیزار با سرمایه‌گذاری بیش از 300 میلیارد تومان در معادن فلزی است، یادآور شد: برای دو مورد پروانه جهت عملیات اکتشافی صادر شد که در سال 1400 انجام می‌شود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار