مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت قم بیان کرد: افزایش بستری و ابتلا کودکان به ویروس کرونا، خطر وجود کرونا انگلیسی را به جامعه گوش زد می کند چرا که این موج جدید ویروس، علاوه بر سالمندان، گروه سنی پایین تر را نیز در معرض خطر قرار داده است.
کد خبر: ۹۴۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷ 08 March 2021

به گزارش تابناک قم، محمد تقی سبحانی در جلسه بیان کرد: افزایش بستری و ابتلا کودکان به ویروس کرونا، خطر وجود کرونا انگلیسی را به جامعه گوش زد می کند چرا که این موج جدید ویروس، علاوه بر سالمندان، گروه سنی پایین تر را نیز در معرض خطر قرار داده است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: اصحاب رسانه با انتشار اخبار دقیق درخصوص این ویروس جهش یافته، در مردم ایجاد حساسیت کنند.

 مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت در خصوص ارائه آمار در اجرای طرح شهید سلیمانی در سه بخش مراقبتی، نظارتی و حمایتی، بیان کرد: در حوزه مراقبتی 11هزار نفر درب منازل رهگیری شده اند که این افراد در معرض تماس با موارد مثبت بودند که از این افراد 5هزار تست گرفته شد و افراد شناسایی شده به ویروس کرونا 280نفر هستند.
وی افزود: 280نفر شناسایی شده مبتلا به ویروس افرادی با علائم ضعیف بودند که خودشان از ابتلا به این ویروس بی خبر بودند و این اقدام شناسایی سبب قطع زنجیره انتقال ویروس خواهد شد.

سبحانی اظهار کرد: پیش بینی ها حاکی از وجود پیک چهارم بیماری در بهمن ماه بود که به برکت اجرای طرح شهید سلیمانی و کار جمعی جهاد گران این اتفاق رخ نداد و هنوز هم این روند با شیب ملایم همراه است.
وی هچنین عنوان کرد: در حیطه نظارت تعداد84 هزار بازدید انجام شده که در طی آن 11هزار اخطار کتبی صادر شده که 149 مورد پلمب صورت گرفته است.

مدیر کارگروه آموزش مرکز بهداشت در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش مراقبتی طرح شهید سلیمانی بیان کرد: ارسال و توزیع تعداد 9هزار بسته معیشتی، 3هزار بسته بهداشتی و حدود 1میلیارد تومان کمک هزینه حمایتی با کمک  بسیج و خیرین  صورت گرفته است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار