رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: 290 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال 46 نفر آنها وخیم است.
کد خبر: ۹۵۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳ 06 April 2021

به گزارش تابناک قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس با بیان اینکه مجددا ویروس در حال اوج گیری است و موج اخیر وسیع و صعودی بوده که این ماهیت ویروس جهش یافته است گفت: ابتلا و بستری با ویروس جهش یافته شیب آسانسوری دارد و فعالیت آن به گونه ای است که به یکباره آمار زیاد شده و شاهد حجم زیاد بستری ها هستیم.

وی گفت: تعداد بیماران بدحال ما در چند هفته گذشته کمتر از پنج نفر بود اما امروز بیش از 40 نفر از بیماران کرونایی بستری، بدحال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: بیمارستان فرقانی به چرخه بستری بیماران اضافه شده و متاسفانه دورهمی ها، آزاد کردن تجمعات و مسافرت ها با وجود مخالفت کامل وزارت بهداشت، موجب شد تا ویروس در سطح کشور چرخیده و شاهد اوج گیری ویروس هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام بیمارستان های استان باید آمادگی کامل داشته و بخشی از بیمارستان را برای بستری بیماران کرونایی اختصاص دهند تا در صورت نیاز استفاده شود گفت: نیازمند حضور نیروهای جهادی مثل گذشته هستیم و دست یاری به سمت نیروهای جهادی دراز می کنیم.

قدیر همچنین به آمار 24 ساعت اخیر کرونا در قم اشاره و تصریح کرد: طی این مدت 87 بیمار پذیرش شده اند که 84 نفر از آنها بستری شده اند؛ 46 نفر از بیماران بستری روزهای قبل نیز ترخیص شده اند.

وی اذعان کرد: 290 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال 46 نفر آنها وخیم است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار