شمار واکسن‌های تزریق شده از ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۳۸ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۹۵ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۸۸۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰ 24 August 2021

به گزارش تابناک قم، تاکنون ۱۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۸۸۲ تن دوز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۱۷ تن نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۹۹ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق ۵۸۹ هزار و ۳۷۸ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد.

بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۵۱۰۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۷۱ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۶۱۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ تن رسیده است. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۳ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۲۴ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۶۹۵ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند که بیشترین تعداد بیمار بدحال ثبت شده در کشورمان در یک سال و نیم گذشته از شناسایی ویروس کروناست. همچنین تاکنون ۲۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» ۲.۵ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۵ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۳ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین