براساس مصوبه شورای اطلاع رسانی استان قم به بهترین تیتر اخبار و گزارش‌های رسانه‌ها از محتوای جلسات این شورا، تقدیر ویژه‌ای به عمل می‌آید. هدف از این اقدام تحول ادبیات رسانه‌ای و ایجاد روش‌های نوین و تاثیرگذار برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه در زمینه مقابله با بیماری کرونا اعلام شده است.
کد خبر: ۹۸۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۱ 26 August 2021

به گزارش تابناک قم، براساس مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان قم و به منظور ایجاد تنوع و افزایش مشارکت رسانه‌ها در انتشار اخبار این شورا، مقرر گردید با همکاری خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، هر هفته تا اطلاع ثانوی به بهترین تیتر اخبار رسانه‌ها از محتوای جلسات این شورا، تقدیر ویژه‌ای به عمل آید.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اعلام این خبر، گفت: تا جلسه بعدی شورای اطلاع رسانی در هفته آینده به بهترین تیتر اخبار و گزارش‌های مربوط به کرونا در رسانه‌های خبری قم جوایزی اهدا خواهد شد.

بیژن سلیمانپور افزود: از رسانه‌های استان درخواست داریم به دنبال تیتر‌های جذاب، هشدارآمیز و واقع بینانه در خصوص بیماری کرونا باشند و رسالت اطلاع رسانی خود را به بهترین شکل انجام دهند.

وی بیان کرد: بخشی از گرفتاری‌های امروز جامعه در تشویق مردم به واکسیناسیون از تعدد اظهارنظر‌های غیرتخصصی در رابطه با مساله واکسن ناشی شده که سبب بی اعتمادی بخشی از جامعه به واکسیناسیون شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: گاهی با یک اظهارنظر غیرتخصصی در خصوص مساله واکسیناسیون تلاش‌های کادر درمان و نظام سلامت برای ایجاد ایمنی عمومی از بین می‌رود.

سلیمانپور تصریح کرد: باید از هر گونه اظهارنظری که حس بی اثر بودن واکسیناسیون را در جامعه القا کند خودداری شود؛ واکسیناسیون یکی از مهمترین و مطمئن‌ترین راهکاری‌های مهار کرونا در جهان بوده است.

به گفته وی، وحدت نظر و رای در انعکاس اخبار مربوط به کرونا باید در بین مسوولان استان به یک رویه ثابت تبدیل شود و این گونه نباشد که با یک صحبت احساسی یا غیرتخصصی سلامت و جان مردم به مخاطره بیفتد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با انتقاد از برخی مشکلات ایجاد شده در مرکز واکسیناسیون کارگران استان، یادآور شد: سند واکسیناسیون کشور یک طرح جامع است و دریافت محدود واکسن توسط کارگران یکی از شهر‌های دیگر در این مرکز نباید منجر به تعطیلی کامل آن شود بلکه باید بر دقت نظر و انعطاف بیشتر مسوولان افزوده شود.

سلیمانپور ابراز داشت: تعطیلی دو مرکز واکسیناسیون قم طی روز‌های گذشته به دلیل مراجعه افراد غیربومی سبب اعتراض خیرین شده است؛ نیت خیرین در کمک به تسریع در واکسیناسیون بوده و مباحث بعدی در درجه دوم اهمیت قرار دارند.

وی با اشاره به نزدیکی به اربعین حسینی (ع) بیان کرد: تصمیم گیری در خصوص اعزام زائران به کشور عراق و برپایی موکب بستگی به ستاد مرکزی عتباب و عالیات و تصمیمات کلان کشور دارد.

سلیمانپور در ادامه یادآور شد: در شرایط قرمز تردد خودرو‌های غیربومی و خروج پلاک‌های بومی از قم ممنوع است و ممنوعیت تردد شبانه نیز به قوت خود پا برجاست.

سلیمانپور در ادامه اظهار داشت: ۹۰ درصد هییت‌های مذهبی قم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند بودند و نسبت به سلامت جامعه حساسیت ویژه نشان دادند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین