دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی:
اکبری گفت: اقتدار امروز جبهه مقاومت در سراسر منطقه، به برکت ۸ سال دفاع مقدس است.
کد خبر: ۹۹۶۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰ 23 September 2021

به گزارش تابناک قم، نشست سیاسی اساتید و فضلای حوزوی چهارشنبه شب به مناسبت هفته دفاع مقدس به همت مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه در مصلای قدس قم برگزار شد.

حسین اکبری، دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی در این مراسم گفت: عزت و اقتدار امروز جبهه مقاومت در سراسر منطقه، به برکت هشت سال دفاع مقدس ملت غیور ایران اسلامی است.

او افزود: دوران دفاع مقدس احیاگر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جهان اسلام بود و از بزرگترین دستاوردهای این دوران، بروز و ظهور اندیشه ناب بسیج است.

اکبری با اشاره به وضعیت نابسامان کشور و محدودیت های شدید نظامی و تسلیحاتی در ابتدای جنگ تحمیلی، عنوان کرد: ملت بزرگ کشورمان در این جنگ نابرابر با رشادت و فداکاری و با توکل و اعتماد به خداوند متعال و در تبعیت از رهنمودهای امام راحل(ره) به پیروزی رسیدند.

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه افزود: امروز رشد و توسعه تفکر بسیجی در منطقه موجب شکست مفتضحانه نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق و سوریه و یمن و لبنان شده و توازن نظامی به نفع اسرائیل که آمریکا به دنبال آن بوده از میان رفته است.

او با بیان این که تصور رژیم صهیونیستی از نفوذناپذیری گنبد آهنین کاملا از بین رفته است، اظهار کرد: جبهه مقاومت با درس گرفتن از مکتب سرخ عاشورای حسینی دارای توانمندی و ویژگی های منحصر به فردی است که دشمنان را به شدت سردرگم کرده است.

اکبری با بیان این که ما می توانیم با تکیه بر آموزه های دینی در تمامی عرصه ها برای جهانیان نظریه پردازی کنیم، گفت: آمریکا به دنبال تسلط و حاکمیت بر جهان است اما جبهه مقاومت اجازه نداده است که به اهداف پلید خود دست یابد.

او در رابطه با اوضاع افغانستان نیز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را یک شکست سنگین برای آن ها دانست و گفت: این که برخی تصور می کنند خروج آمریکایی ها از افغانستان بر اساس یک طرح و برنامه بوده است، کاملا اشتباه می کنند، زیرا آمریکا به شدت ناتوان شده و افول کرده است.

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان این که آمریکایی ها به زودی از عراق و همه منطقه نیز فرار می کنند، تصریح کرد: ما باید خود را برای دوران پسا آمریکا آماده کنیم و آموزه های انقلاب اسلامی را به سراسر جهان صادر کنیم.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار