سفیر ژاپن مطرح کرد:
آیکاوا کازوتوشی(AIKAWA Kazutoshi) سفیر ژاپن در ایران طی سفری به قم و دیدار با رییس جهاد دانشگاهی واحد قم از آمادگی این کشور برای حمایت از اتباع خارجی و مهاجران افغان مقیم ایران خبر داد.
کد خبر: ۹۹۶۰۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹ 23 September 2021

به گزارش تابناک قم، کازوتوشی آیکاوا در این دیدار از آمادگی این کشور برای حمایت از اتباع خارجی در ایران خبر داد و گفت: با توجه به اتفاقات افغانستان و وضعیت معیشتی مهاجران افغانستانی ژاپن حاضر است از این افراد حمایت کند.

کازوتوشی حمایت و توانمندسازی اتباع افغانستانی را زمینه همکاری مناسبی با جهاد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی خدمات خوبی در قم انجام داده است و همکاری با جهاد دانشگاهی برای حمایت از اتباع افغانستان می‌تواند موثر باشد.

سفیر ژاپن در ایران همچنین دانشگاهی را نهاد علمی گسترده‌ای توصیف کرد که نمونه ساختاری آن در ژاپن وجود ندارد.

در ادامه رییس جهاد دانشگاهی واحد قم ضمن تشریح ساختار، گستردگی و فعالیت های علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی، آمادگی جهاد دانشگاهی کشور و قم را برای همکاری های علمی بین ایران و ژاپن اعلام کرد.

محمد حیدری شرحی از اقدامات مرکز تسهیلگری جهاد دانشگاهی در حمایت و توانمند سازی مهاجران افغانستانی ارائه کرد و افزود: جهاد دانشگاهی کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه کودکان، افراد جویای کار و زنان سرپرست خانوار افغانستانی در قم برگزار می‌کند و تلاش دارد ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر این افراد وضعیت معیشتی‌شان را با ارائه آموزش‌های کاربردی بهبود ببخشد، چرا که این افراد بخشی از جامعه شهروندان قم را تشکیل می دهند و رفع آسیب‌های اجتماعی مربوط به ایشان در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان ایرانی تاثیر مستقیم دارد.

علی حسینی سرپست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم و محمد رستمی، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم نیز در این دیدار هریک طرح هایی برای همکاری های علمی و اقتصادی با دانشگاه‌های ژاپن و جایکا (JICA) بیان کردند.

آمادگی ژاپن برای حمایت از مهاجران افغان مقیم ایران

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار