انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از کاخ‌نشینی مسئولان

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با مجمع نمایندگان و فضلای حوزه علمیه که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از سوره کریمه انفال اظهار داشت: اگر گروه حق در دفاع از راه الهی استوار و پایداری داشته باشند خداوند آن‌ها را یاری کرده و دستاوردهای فراوانی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور فرانسه افزود: امروز جنبش جلیقه زردهای فرانسه رسماً اعلام می‌کنند که از انقلاب ایران و از اندیشه‌های امام راحل الهام گرفته‌اند، انقلاب اسلامی باوجود تمام مشکلات و موانع به سمت رشد و ترقی گام برمی‌دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به برخی از مهم‌ترین وظایف مجمع نمایندگان و فضلای حوزه علمیه عنوان کرد: باید سعی شود طلاب در علم فقاهت به معنای واقعی کلمه فقیه شده و فهم عمیقی از دین به دست آورند، تا زمانی که طلاب در مفاهیم دینی تفقه پیدا نکنند نمی‌توانند برای مردم و جامعه مفید باشند.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: علما و فقهای ماضی اسلامی مجاهد بوده و درراه رسیدن به اهداف الهی و اجرای احکام اسلام تا پای شهادت به‌پیش رفته‌اند، طلاب و فضلای فعلی حوزه‌های علمیه نیز باید همین روال و سیره بزرگ علمای ماضی را در پیش بگیرند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مهم‌ترین دلایل وقوع جنگ تحمیلی ابراز کرد: دشمنان از توسعه و نفوذ اسلام اولیه بر محور ولایت در ایران در واهمه قرارگرفته بودند و از این منظر نیز در زمان جنگ هشت‌ساله بیش از 35 کشور با انقلاب اسلامی در حال جنگ و ستیز بود.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: حوزه باید ازنظر روحیه و فرهنگ انقلابی مانده و طلاب و فضلای حوزه نیز دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را به مردم معرفی کنند، امروزه بستر هجمه‌های دشمنان از جنگ‌های سرد و مسلحانه به‌سوی جنگ نرم تغییر استراتژی داده است.

مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از روحیه کاخ‌نشینی و تجمل‌پرستی برخی از مسئولان ابراز کرد: کاخ‌نشینی و تجمل‌گرایی مدیران و مسئولان در اسلام مضموم است، انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته دستاوردهای بسیار بزرگی داشته که لازم است به مردم معرفی و تبیین شود، به وضعیت معیشتی بغرنج طلاب باید رسیدگی شود.