tabnakostan

تحریف بزرگ گریز یاران امام حسین (ع) در شب عاشورا
یاران من متوجه باشید، یک امشب بیش در این عالم به سر نمی‌بریم و ما فردا از دست این مردم به سلامت نخواهیم بود. من به شما اجازه می‌دهم که همه‌تان دسته‌جمعی از این سرزمین خارج شوید و من بیعت خود را از شما برداشتم و اینک شب و تاریک است. می‌توانید با کمال آسودگی خود را از چنگال دشمنان برهانید...
عباس (ع) سلسله جنبان رادمردی و ایستادگی پای حق
آری، عباس (ع) شمشیر و شجاعت را از پدر به ارث می‌برد و مثنوی بلند مقاومت و ایثار را در شعر شانه و شمشیر می‌سراید و دشمن را از بیم برق شمشیرش، هراسان می‌سازد. دشمنان در کربلا، دست به نیرنگ می‌آلایند و برای او امان نامه می‌فرستند، ولی ناامید می‌شوند. گروهی به او حمله می‌کنند و پشیمان می‌شوند. سرانجام به دسیسه‌ای دیگر روی می‌آورند و ناجوانمردانه در خونش می‌کشانند.
تداوم روند بحرانی کرونا در ایران به روایت نقشه رنگ بندی
افزایش شهر‌های قرمز کرونایی / قم باز هم قرمز شد
بر اساس نقشه جدید که از فردا، ۱۵ مرداد اعمال خواهد شد، شمار شهر‌های نارنجی هم به ۱۲۹ شهرستان افزایش یافته است؛ شهر‌هایی که در آستانه وضعیت بحرانی یعنی قرمز هستند و پراکندگی وسیعی در نقشه دارند و نوید بحرانی شدن اوضاع در مناطق وسیع تری از کشور در هفته آتی را می‌دهند.
شلوغی و کم بود نوبت در دفاتر پلیس +۱۰ استان قم
امسال برای صدور گذرنامه می بایست ابتدا از سامانه نوبت دهی پلیس +۱۰ اخذ نوبت کرده و سپس‌ در زمان مقرر حضور یافته و پیگیر دریافت گذرنامه شوید. این نوبت دهی اما با چالش هایی مواجه است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم:
اولویت سرمایه گذاری در قم با صنایع پاک و کم مصرف و زودبازده است
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم گفت: اولویت سرمایه گذاری در قم با صنایع پاک و کم مصرف و زودبازده است.
طرح کتیبه هیئت هنر و رسانه قم اثر استاد مسعود نجابتی رونمایی شد
طرح کتیبه هیئت هنر و رسانه قم که هر ساله در سه روز اول دهه دوم محرم‌الحرام به اقامه عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش می‌پردازد، رونمایی شد.
برای سفیر عشق که غریب شهید شد
هر قطره خونش گوید، کوفه میا حبیبی
شب هنگام، مسلم‏ بن عقیل در مسجد، نماز مغرب را فقط با حضور سى‏ تن اقامه کرد. پس از نماز، آن عده کمتر شده بودند (ده تن). از مسجد که بیرون آمد، حتى یک تن هم همراهش نبود که او را به جایى راهنمایى کند...
از شایعه تا واقعیت یک توییت؛
ماجرای ممنوعیت پوشیدن تیشرت در قم چه بود؟ / تعلل در شفاف سازی برای قم هزینه ایجاد می کند!
روز گذشته بخشی از مصاحبه رئیس اتاق اصناف قم، به شایعه ای جذاب در فضای مجازی تبدیل شد و طی یک برنامه ای شاید هماهنگ شده این شایعه توییتری، فضای مجازی و رسانه های معاند را در بر گرفت و موجب سو استفاده دشمنان وقم هراسان شد.
افزایش شهر‌های قرمز و نارنجی از ۵۰ به ۱۴۳ شهرستان/ قم به وضعیت نارنجی کرونایی در آمد
نقشه رنگ‌بندی کرونایی به فاصله یک هفته، بار دیگر بروز شد تا اوضاع بحرانی‌تر از قبل شود؛ بحرانی فراگیر که با سرعتی زیاد در حال رشد است. دانشگاه علوم‌پزشکی قم در اطلاعیه‌ای از ورود استان قم به منطقه نارنجی کرونایی خبر داد.
میل‌گرد پل‌های آبرو در جاده قم تهران دزدیده شد
یک کارشناس اداره نگهداری سازه‌ راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از سرقت بخشی از میل‌گردهای تعدادی از پل‌های آبرو واقع در محورهای آزادراه و جاده قدیم قم-تهران و احتمال ریزش آنان به این علت خبر داد.
در گفتگو با دکتر مقصودی مطرح شد
شبکه سازی دانشی، پارادایم فکری استاد فرج‌نژاد بود
حرکت محمدحسین فرج نژاد در شاخه‌های تحصیلی و شبکه سازی دانشی ناشی از نگاه پارادایماتیک بود. سیستم فکری ایشان، ادراک و دنبال کردن ابواب مختلف و انتقال آن به افراد بود.
سیمای امیرالمؤمنین علی (ع) در خطابه غدیر
در غدیر، خطّ روشن رسالت نبوی به طغرای ولایت علوی کمال یافت و اسلام، دین برگزیده خدا گردید: الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا
چگونه می‌توان جلوی فرار مالیاتی ده‌ها هزار میلیارد تومانی را گرفت؟
اصلاح نظام مالیاتی کشور و دریافت مالیات تنظیمی باعث می‌شود از اقدامات سوداگرانه و مخرب در اقتصاد جلوگیری کنیم. با راه‌اندازی سامانه مودیان، عدالت اجتماعی در پرداخت مالیات فراهم خواهد شد و درآمد‌های مالیاتی نیز افزایش خواهد یافت که به کنترل کسری بودجه دولت و تورم نیز کمک خواهد کرد.
کاهش شهر های آبی و قدرت گیری قرمز/ قم زرد ماند
بر اساس نقشه جدید که از فردا اعمال خواهد شد، شمار شهر‌های نارنجی هم از ۱۴ به ۳۵ شهرستان افزایش یافته است؛ شهر‌هایی که در آستانه وضعیت بحرانی یعنی قرمز قرار دارند و پراکندگی شان در نقشه به گونه‌ای است که می‌شود بحرانی شدن اوضاع در استان‌های پرشمارتری را در هفته آتی پیش بینی کرد؛ وضعیتی که می‌توان با تدابیر ویژه از بروز آن جلوگیری نمود.
اصلاحات امام هادی در خشن‌ترین دوران ضدشیعی
دولت عباسیان به علت ‏سیاست ظالمانه خود دچار ناتوانى ‏و پاشیدگى و گسیختگى شده بود و از اندک جنبش علویان به وحشت مى‌‏افتاد و از سایه آنان نیز به هراس گرفتار مى‏‌آمد. از این روى، در مقابل آنان روشى‏ خشن پیش ‏گرفته و شورشیان ‌علیه خود را به بد‌ترین عقوبت مى‏ آزردند.
زمین‌های بلااستفاده یا کانون‌های گرد و غبارشهری قم؟!
سیاست‌های ناموزون توسعه شهری قم، به گونه‌ای است که در برخی محلات شهر، زمین‌های بلااستفاده زیادی با مساحت بالا رها شده است. زمین‌هایی که بسیاری از آنان کاربری کشاورزی داشته و بر اساس مصوبه‌های شورای شهر، مالکان آنان حق تغییر کاربری زمین‌های خود را ندارند. از طرف دیگر به علت خشکسالی و یا مسائل دیگر، مالکان آنان تمایلی به کشت این زمین‌ها ندارند.
یارانه ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومانی برای چه کسانی واریز می‌شود؟ / کدام درخواست بازبینی برای یارانه هنوز بررسی نشده است؟
یارانه مسدود شده اریبهشت برای گروهی که مورد بازبینی قرار گرفته و جزو دهک یک تا نه شناحته شدند، تا پایان این هفته آزاد و قابل برداشت می‌شود. همچنین یارانه تیرماه این افراد شب گذشته واریز شده و یارانه خردادماه نیز تا پایان هفته واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود.
یادداشت
دوسالگی کرونا
سید مهدی حسینی
جَستن از کسالتِ کلیشه
یادداشتی بر رمان «چپ‌دست‌ها» اثر یونس عزیزی
مینا سعادت‌پور