رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن انتقاد از ساخت و سازهای غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی، گفت: حفظ اراضی کشاورزی یکی از مهمترین وظایف جهادکشاورزی است و نباید گذاشت زمین‌های کشاورزی تبدیل به آپارتمان و ویلا شود.
کد خبر: ۱۱۶۰۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۸ 02 April 2024

به گزارش تابناک قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار محمد رضا حاجی رضا، رییس سازمان جهاد کشاورزی قم، بیان داشت: کشاورزی و خودکفایی مسئله کلیدی جامعه است و تحریم‌ها هیچ موقع آسیب زننده نیستند اگر خودکفا باشیم.

وی ضمن تقدیر از اقدامات جهاد کشاورزی در تنظیم و نظارت بر بازار، تاکید کرد: سعی شود از گرانی و گرانفروشی کالاهای اساسی جلوگیری و همچنین با نظارت بر بازار دست مافیا کوتاه کوتاه گردد.

وی با اشاره بر اهمیت سلامت غذایی جامعه، ادامه داد: یکی از مسائلی که باید مراقبت شود بحث سلامت غذایی جامعه و مردم است و همچنین باید کشاورزی ارگانیک میان کشاورزان نهادینه و ترویج گردد.

۱۰۴ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان قم وجود دارد، از این میزان به طور میانگین ۶۴ هزار هکتار به زیر کشت می‌رود که ۴۲ هزار هکتار آن مزرعه و ۲۲ هزار هکتار آن باغ است.

به طور کلی بیش از ۱۴ هزار بهره‌بردار در زمینه تولید محصولات کشاورزی در قم فعال هستند، همچنین میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان در سال ۸۰۰ هزار تُن در زمینهٔ محصولات زراعی،‌ باغی،‌ دامی، شیلات و گلخانه‌ای است.

بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی را روستاییان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تنهایی حدود ۵۰ درصد اشتغال روستاییان در بخش‌های مختلف قم را به خود اختصاص داده‌است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار