رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم از حضور مقتدرانه و مستمر پلیس و افزایش ۲۹۱ درصدی طرح های مقابله ای مواد مخدر در این استان در سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۲۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵ 16 April 2024

به گزارش تابناک قم، سرهنگ حسن هاشم نیا در گفت و گویی افزود: سال گذشته در جهت آرامش شهروندان، یک هزار و ۱۵۴ مرحله طرح های مختلف از جمله طرح امنیت محله محور و پاکسازی بوستان ها و تفرجگاه ها از وجود معتادین متجاهر، خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر به خصوص در مناطق آلوده و محورهای مواصلاتی استان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اجرا شد.

وی ادامه داد: در این رابطه ۲ هزار و ۲۶۸ نفر خرده فروش مواد مخدر، ۹ هزار و ۵۷۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر و نزدیک به پنج تن انواع مواد مخدر از ۱۲۱ نفر قاچاقچی کشف شد.

هاشم نیا با اشاره به اینکه ۵۸۷ دستگاه انواع وسایل نقلیه شامل خودرو های سبک و سنگین توقیف شده و رشد ۱۵ درصدی داشته است ادامه داد: یک هزار و ۴۱۰ فقره سلاح سبک، ترازوی توزین مواد مخدر و آلات مصرف کشف و توقیف شده که افزایش ۳۳۶ درصدی دارد، که این نشان دهنده تلاش و جدیت پلیس در مقابله با این پدیده شوم و خانمانسوز است.

وی به خانواده ها هشدار داد: خانواده ها با افزایش سطح آگاهی در مورد انواع مواد مخدر و علائم و عوارض ناشی از آن به خصوص مواد مخدر صنعتی و نو ظهور مانند قرص های روان گردان و گراس و گل و قارچ ماشروم و غیره قش ارزنده ای در پیشگیری از این ناهنجاری اجتماعی و حفظ سرمایه های زندگی خویش که همان جوانان و نوجوانان هستند، دارند.

هاشم نیا گفت: مشارکت شهروندان در تأمین امنیت محله محور از طریق ارتباط با تلفن های شبانه روزی ستاد خبری پلیس مبارزه با موادمخدر استان قم، به شماره های (۰۲۵۳۷۲۲۲۲۰۲ و ۰۲۵۲۱۸۲۵۵۱۵) می تواند پلیس را برای شهری امن یاری رساند.

کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از یک دستگاه تریلی تانکردار

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان قم نیز از کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال از یک دستگاه تریلی تانکردار در قم خبر داد.

سرهنگ علی تیموری اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق، کنترل و نظارت بر خودروهای سنگین در محورهای مواصلاتی با ایجاد تورهای ایست و بازرسی و راه اندازی گشت های محسوس و نامحسوس، به یک دستگاه تریلی تانکردار مشکوک و آن را توقیف کردند.

وی ادامه داد: کامیون موصوف حامل ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق با پلمپ و مدارک جعلی بوده است.

وی گفت: برابر اظهار کارشناسان ارزش کالای مکشوفه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار