آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: نارضایتی مردم در مراجعه به ادارات و دستگاه‌های اجرایی ضربه به انقلاب اسلامی می‌زند، مسوولان فاصله خود را با مردم کمتر و سعی کنند رضایت عمومی را کسب نمایند.
کد خبر: ۱۰۲۲۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳ 13 January 2022

به گزارش تابناک قم، وی روز پنجشنبه در ارتباط تصویری زنده با دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم، افزود: انقلاب اسلامی یک پدیده بود و باید اقداماتی انجام بدهیم که اهداف انقلاب و امام راحل به درستی محقق شود.

این مرجع تقلید بیان داشت: انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی بود و برای تحقق اهداف آن در مرحله اول باید تلاش شود تا اخلاق و رفتار مردم منطبق با معارف دینی شود.

آیت الله سبحانی افزود: افرادی که از انقلاب اسلامی ایران دچار ضرر و خسران شدند در پی ضربه زدن به اخلاق عمومی و اعتقادات مردم هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوالات و نیازهای جدید در جامعه، تاکید کرد: پاسخ به فقه مسائل معاصر در حوزه های مختلف سیاسی، پزشکی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند همفکری و تعامل علمای جوان و اساتید حوزه است.

وی با اشاره به ضرورت تامین خوراک فکری مسلمانان و ایرانی های ساکن در خارج از کشور، تاکید کرد: حوزه های علمیه باید در کنار مباحث سیاسی به فکر مسائل ایمانی، اعتقادی و فکری این افراد باشند.

آیت الله سبحانی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان حوزه علمیه پس از تحصیل در قم و مجهز شدن به علم و تقوا باید به شهرها و سرزمین های دیگر مهاجرت کنند؛ با تامین مسکن و امکانات دیگر در قم برای طلاب شرایط مهاجرت این افراد کمتر می شود.

وی با اشاره به سنت های دیرین حوزه های علمیه گفت: در خصوص مساله خطابه لازم است تا رشته مستقلی توسط حوزه تاسیس شود، امروز نیاز است تا حوزه خطبایی با تسلط به زیان های بین المللی تربیت نماید.

این مرجع تقلید با اشاره به ضرورت بهبود معیشت طلاب حوزه های علمیه و استقلال حوزه، بیان کرد: بالاترین درآمد طلاب حوزه به دو میلیون تومان هم نمی رسد و با این شهریه نمی توان خانواده را اداره کرد، مشکلات معیشتی سبب شده تا برخی از طلاب به اجبار از حوزه علمیه انصراف بدهند.

دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد با شعار «رسالت حوزه‌های علمیه در تحقق و دفاع از اهداف و آرمان های انقلاب» طی روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ماه جاری با سخنرانی ویدیو کنفرانسی رییس جمهور در قم در حال برگزاری  است.

چهار کمیسیون «رسالت حوزه‌های علمیه در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی»، «رسالت حوزه‌های علمیه در تحقق خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی»، «رسالت حوزه‌های علمیه در ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه» و «رسالت حوزه‌های علمیه در استفاده از فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و تهدیدات انقلاب اسلامی» به همین منظور تشکیل شده‌است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار